Naujienų srautas

Eismas2018.08.28 19:30

Ketverių metų tikslas: pamatyti 1000 stebuklų ir aplankyti 140 šalių

Ar išdrįstumėte mesti viską, ką turite, tam, kad per artimiausius ketverius metus apkeliautumėte pasaulį? Tokį iššūkį pasirinko panevėžietis Audrius Sutkus, kuris kartu su žmona automobiliais ruošiasi apkeliauti visą pasaulį ir įveikti daugiau nei 280 tūkst. kilometrų.

Kaip LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ pasakoja idėjos autorius, ši kelionė nebuvo spontaniškas sprendimas.

„Prieš penkerius–šešerius metus „šovė į galvą“ mintis, o dabar viskas pildosi. Du visureigiai, du namai, ketveri metai, 280 tūkst. kilometrų: kodėl gi ne? Iššūkis“, – sako A. Sutkus. 

Prieš maždaug pusmetį A. Sutkų pasiekė iš Jungtinių Amerikos Valstijų užsakyti nameliai, kurie bus sumontuoti ant visureigių. Panašiu metu buvo pradėti tobulinti ir visureigiai. Tačiau pašnekovas teigia, kad viskas prasidėjo ne nuo technikos ruošimo.

„Viskas prasidėjo nuo planavimo: maršruto, taškų, kilometrų ir dienų. Su mumis keliaus vienas ekipažas, kurio nariai nuolat keisis. Jie su mumis keliaus 45–50 dienų, tada vieni išskris ir atskris kiti. Taip ir planavome“, – pasakoja A. Sutkus.

Kalbėdamas apie automobilius, kuriais su žmona aplink pasaulį keliaus A. Sutkus, vyras pabrėžia, jog net ir naujame automobilyje daug ką teko modifikuoti.

„Nors ir naujas automobilis, detales keičiame į kitas naujas. Standartiniai automobilio komponentai skirti važinėti gatvėmis ir mūsų keliais, bet ne vežti namą, kurio svoris bus didesnis nei viena tona. Taip pat tobuliname važiuoklę, montuojame orines pagalves, kad atlaikytų svorį“, – teigia A. Sutkus.

Tikslas – pamatyti 1000 pasaulio stebuklų

Iki kelionės pradžios liko kiek mažiau nei du mėnesiai. Automobiliai iškeliauja pirmosiomis spalio dienomis, o A. Sutkus su žmona išskris lapkričio pirmosiomis dienomis. Darbų liko dar nemažai, tačiau keliautojas tikisi, kad viskas vyks pagal planą.

„Startuosime piečiausiame Pietų Amerikos taške. Kol lauksime atplaukiančių automobilių, nuvyksime į Antarktidą dešimčiai dienų. O kelionė, sėdant į automobilius, prasidės nuo važiavimo per visą Pietų Ameriką. Tada centrinė ir šiaurės Amerikos, Australija, Azijos šalys, Afrika, ir persikeliame jau į 2022-uosius“, – apie kelionės pradžią LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ pasakoja A. Sutkus.

Šios kelionės tikslas ne tik praplėsti savo akiratį, bet įspūdžiais pasidalinti ir su kitais žmonėmis.

„2023-iaisias turėtų pasirodyti knyga „1000 pasaulio stebuklų“, o kol keliausime vaizdo pasakojimuose rodysime tuos stebuklus, kuriuos aš atrinkau į tūkstantuką“, – planais dalijasi A. Sutkus.

Nors keliautojai tikisi apkeliauti visą pasaulį, tačiau dėl tam tikrų priežasčių jie jau dabar žino, kad kelios dešimtys valstybių liks neaplankytos.

„Visada kažkas vyksta. Karai, politiniai nesutarimai neleis mums aplankyti iki 30 šalių. Iš dabar esančių kiek daugiau nei 170 šalių pamatysime 140“, – priežastis, kodėl galės aplankyti ne visas pasaulio šalis, sako A. Sutkus.

Visą pokalbį su A. Sutkumi, kuris kartu su žmona ruošiasi apkeliauti pasaulį važiuodami visureigiais, galite pamatyti LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Parengė Vytenis Kudarauskas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi