Naujienų srautas

Eismas2018.08.24 17:36

LRT išrinko mandagiausią Lietuvos vairuotoją

LRT.lt 2018.08.24 17:36

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais LRT RADIJAS ir LRT.lt naujienų portalas vykdė akciją „Mandagus“, kurios metu Lietuvos vairuotojai ne tik buvo raginami būti mandagūs kelyje, bet vyko ir specialus šiai akcijai skirtas konkursas, kurio finalas įvyko penktadienį. 

Akcijos „Mandagus“ metu visi norintys galėjo dalyvauti specialiai šiai akcijai skirtame konkurse, kuriame reikėjo įveikti mandagaus vairuotojo testą. Buvo išrinkti penki geriausiai šį testą įveikę vairuotojai, kurie pakviesti į finalinį etapą, kuriame reikėjo įvykdyti praktines užduotis.

LRT jaunesnioji projektų vadovė Martina Račkauskaitė LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ papasakojo apie šio projekto eigą.

„Mandagaus vairuotojo testą iš viso užpildė daugiau nei 700 žmonių ir mes tuo labai džiaugiamės, nes tai rodo didelį žmonių įsitraukimą. Rezultatai gana įdomūs, nes iš 700 žmonių net 70 į testo klausimus atsakė visiškai teisingai. Kiti padarė po dvi ar tris klaidas, todėl rezultatai iš tikrųjų džiuginantys“, – sakė M. Račkauskaitė.

Vairuotojus vertino penkių narių komisiją, kurią sudarė saugaus vairavimo mokytojas Darius Kanapinskas, LRT TELEVIZIJOS laidos „Keliai. Mašinos. Žmonės“ vedėjas Valdas Vilūnas, LRT.lt portalo rubrikos „Eismas“ redaktorius Vytenis Radžiūnas ir šios rubrikos žurnalistas Vytenis Kudarauskas bei LRT RADIJO laidų redaktorius Edvardas Kubilius.

Išrinkti nugalėtoją buvo itin sunku

Į praktinę akcijos „Mandagus“ užduotį Vilniuje atvyko visi penki finalininkai. Prie automobilio vairo įveikti D. Kanapinsko parengtas užduotis sėdo trys merginos ir du vaikinai. Kartu su dalyviais automobilyje važiavo D. Kanapinskas, o likę keturi komisijos nariai dalyvių važiavimą stebėjo iš išorės.

Visiems penkiems dalyviams įveikus praktinę užduotį, komisijos nariai susirinko nuspręsti, kas užduotis įveikė geriausiai. Kaip teigia komisijos pirminku išrinktas D. Kanapinskas, skirtumai tarp visų dalyvių buvo minimalūs, o nuspręsti, kam skirti pirmą, o kam – antrą vietas, buvo ypač sudėtinga. 

„Kas užėmė ketvirtąją ir penktąją vietą buvo aišku iš karto, tačiau išskirti pirmas tris – labai sudėtinga. Todėl buvo vertinamas atstumas pastačius automobilį į stovėjimo vietą. Jei jis per didelis, galima sakyti, kad tai nėra mandagus elgesys ir kitiems vairuotojams tai gali trukdyti“, – teigė D. Kanapinskas.

Savo argumentus išsakius visiems komisijos nariams buvo priimtas sprendimas pirmąją vietą skirti Simonai Mikalauskaitei. 

„Laimėti nesitikėjau ir neturėjau jokių išankstinių nuostatų. Užduotis atlikau tiesiog taip, kaip maniau, kad jas atlikti yra geriausia“, – LRT.lt sakė konkurso „Mandagus“ nugalėtoja.

Antroje vietoje liko Gediminas Steponkevičius, kuris dvi užduotis atliko puikiai, tačiau suklupo trečioje, kai automobilį reikėjo pastatyti prie dešiniojo borto. 

Trečiąją vietą užėmė Martynas Valauskis. Vykdant užduotis jam pritrūko tikslumo.

Visi LRT RADIJO ir LRT.lt portalo akcijos „Mandagus“ dalyviai ir iniciatoriai linki Lietuvos vairuotojams būti mandagiais ir stengtis tai puoselėti dalyvaujant eisme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi