Eismas

2018.08.19 16:38

Velomaratono organizatorius B. Vanagas: ateityje automobilių neišvengiamai mažės

Gabija Kavaliauskaitė, LRT.lt2018.08.19 16:38

Velomaratonas remiasi keturiomis vertybėmis – šeima, sveiku gyvenimo būdu, ekologija ir eismo saugumu, portalui LRT.lt sako renginio organizatorius lenktynininkas Benediktas Vanagas. Sekmadienį Vilniuje nuo Seimo rūmų ratuoti pajudėjo daugiau nei 10 tūkst. vilniečių – visi jie dalyvauja didžiausiame Lietuvoje dviračių maratone „Velomaratonas 2018“. Miesto meras Remigijus Šimašius taip pat dalyvavo 30 km dviratininkų mėgėjų lenktynėse ir tikina, kad tai daro jau 5 kartą – važiuojant dviračiu miestas tampa daug gražesnis.

„Vilnius geriau atrodo vaikščiojant pėsčiomis arba važiuojant dviračiu nei automobiliu. Mėgstu važiuoti dviračiais, bet per arti darbo gyvenu, tad su dviračiu nėra kur įsibėgėti“, – portalui LRT.lt sako R. Šimašius.

Pasak organizatoriaus B. Vanago, velomaratonas jau tapo reiškiniu, vykstančiu visus metus, o lenktynės – tik viso šio reiškinio vainikacija.

„Mes kalbame apie tai, kas svarbu – akivaizdu, kad mieste dviratininkų tik daugėja, automobilių neišvengiamai mažės, o visiems vaikščiojantiems ir važiuojantiems reikia atrasti bendrą vardiklį“, – teigia B. Vanagas.

Jau penkerius metus velomaratonas sutraukia apie 10 tūkst. dalyvių – Baltijos šalyse nėra jokio kito tokio masinio renginio. „Baltijos valstybėse esame tikrai didžiausi, o ir kitur pasaulyje nesu matęs ar girdėjęs apie panašaus masto dviračių maratoną“, – svarsto B. Vanagas.

Tiems, kurie piktinasi velomaratonu, B. Vanagas atsako, kad tiek renginio organizatoriai, tiek Vilniaus miesto savivaldybė labai ruošiasi renginiui ir net per maratoną Vilniuje galime pasiekti visur ir viską, tereikia pasidomėti alternatyviais maršrutais. „Dideli renginiai privalo būti, norint vystytis tolyn“, – tvirtina B. Vanagas.

BNS nuotr.

Anot jo, lietuvių tauta taisosi žaibišku greičiu – suprantančių sporto reikšmę daugėja, tereikia pažiūrėti, kiek dalyvių užsiregistruoja į velomaratoną.

Norintiems dalyvauti, bet nežinantiems, ar verta, B. Vanagas pataria pabandyti, o vėliau prasidės negrįžtami procesai ir noras dalyvauti tik stiprės.

Velomaratono dieną pradėjo profesionalių sportininkų lenktynės, popiet rungėsi paspirtukininkai, riedlentininkai ir riedutininkai, vėliau vyko ir 30 km „Velomaratono“ megėjų lenktynės. Jose dalyvavo daugiau nei 6 tūkst. dalyvių, o iš jų trys gausiausios komandos buvo apdovanotas rėmėjų ir LR prezidentės Dalios Grybauskaitės dovanomis. Gausiausios komandos vardą pelnė įmonė „ERGO“, subūrusi daugiau nei 200 dviratininkų. Antrosios vietos laureatai – „SEB“ komanda, kurioje buvo per šimtą dviratininkų, o tretieji, su beveik pusšimčiu dviratininkų – „Admirol Club“.