Eismas

2018.08.17 16:53

Jūra motociklininkų užplūs Birštoną: tiesioginė transliacija per LRT.lt jau šį šeštadienį

LRT.lt 2018.08.17 16:53

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 18 d., startuoja  intelektualus kultūrinis motociklininkų ralis po Lietuvą „Mototourism rally 100-mečio kelionė“. Apie 900 ekipažų varžysis, kas per vieną dieną pažins kuo daugiau kultūros paveldo ir kitų svarbių istorinių objektų. Tai bus ne šiaip sau kelionė – dalyviai bandys rasti įrodymų, kad Lietuva ne tik šiandien, bet jau ir prieš 100 metų buvo europietiška valstybė.

Portalas LRT.LT tiesiogiai transliuos iš ralio finišo: 

16.45 val. iškilmingas finišas su šimtais ralio dalyvių. Per vieną dieną įveikę 10 val. kelionę skersai išilgai po Lietuvą, motociklininkai finišuos Birštone. Kai kurie jų su savimi turės vėliavas, kurias motociklininkams patikėjo apie 20 savivaldybių ir jų merai, delegavę komandas garbingai atstovauti savo miestams. Vėliavas veš šie miestai: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Kretinga, Palanga, Utena, Druskininkai, Alytus, Rokiškis, Joniškis, Raseiniai ir kt. 

18.00 val. pokalbis-diskusija „100 metų Lietuvai ir 100 metų Europai. Kiek Lietuva yra Europietiška valstybė?“. Pokalbyje dalyvaus visuomenininkas ir architektas Algirdas Kaušpėdas, paveldo ekspertė Diana Varnaitė, istorikas, kultūros tyrinėtojas Egidijus Aleksandravičius bei „Ryterna modul Mototourism rally“ dalyviai motociklininkai. 

Pertraukose gros grupė „Wolfsome“. Tai yra modernus klasikinio roko ir bliuzo mišinys, gimęs Kaune 2013 metais. Beveik 2 metus studijoje užsidariusi, dirbusi ir įrašinėjusi savo kūrybą grupė, koncertuoti pradėjo tik 2015 metų gegužę. Ši strategija pasiteisino – dar tais pačiais metais jie laimėjo abu prestižiškiausius naujų grupių konkursus Lietuvoje, spėjo pasirodyti Lietuvos festivalių scenose, surengė koncertinį turą Baltijos šalyse, pasirodė M.A.M.A. apdovanojimuose su singlu „9-5“.

„Ryterna modul Mototourism rally“ globoja Europos komisijos atstovybė

Ralio dalyviai intelektualioje ir ištvermės kelionėje po Lietuvą varžysis pažindami vietas, susijusias su Valstybės šimtmečiu, Krašto gynyba, partizanu Adolfu Ramanausku-Vanagu, taip pat skirtus Europos kultūros paveldo metams.

Renginį globoja Europos komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

„Europos kultūros paveldo metai – nuostabi galimybė pasidžiaugti, kokia turtinga yra savo valstybės atkūrimo šimtmetį švenčianti Lietuva. Tai puiki proga atverti duris ir geriau pažinti save ir vieni kitus.

Būtent tuo ir ypatingas šių metų „Mototurizmo ralis“, kuris aplankys tiek daug svarbių Lietuvos paveldo objektų, pasveikins tiek daug skirtingų mūsų bendruomenių. Šiandienos pasaulyje, kuriame kyla nemažai įtampų, nerimo ir nežinomybės dėl ateities, ypatingai svarbu skatinti bendravimą, tiesti tiltus, o ne statyti sienas.

Kultūra ir jos įvairovė būtent ir yra ta sritis, kuri jungia mus kaip europiečius, kuri apibūdina mus kaip žmones, kaip tautą, kaip valstybę ir kaip Europą. Pažindami savo bendrą paveldą, stipriname tarpusavio supratimo ir Europos tapatybės jausmą, ir tuo pačiu kuriame bendrą Europos ateitį“, – sako A. Pranckevičius.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Krašto apsaugos ministerija.