Naujienų srautas

Eismas2018.08.06 19:42

Automobilių dalių vagystės kelia nerimą: vagiama net iš požeminių aikštelių

Specialistų teigimu, šiemet, lyginant su praeitais metais, pastebimas automobilių vagysčių mažėjimas. Policijos duomenimis, Vilniuje automobilių vagysčių per metus sumažėjo apie 30 proc., tačiau dažniau buvo vagiamos automobilių dalys.

Pasak Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos vyriausiojo specialisto Roberto Golombevskio, dažniausiai vagiami apie 10 metų senumo „Toyota“, „Volkswagen“ ir BMW automobiliai.

Specialistas paaiškina, kad prabangūs automobiliai vagiami rečiau, nes tam reikėtų daugiau investuoti į įrangą.

„Tačiau vagiami ir tokie automobiliai. Nuskanuoja raktelius per atstumą, kaip mes vadiname, su „meškerytėmis“. Užsiveda, nereikia ten absoliučiai nieko daryti, ir išvažiuoja“, – pasakoja R. Golombevskis.

Pašnekovo teigimu, automobilių dalių vagysčių daugėja, nes kai kurių automobilių modelių dalių yra sunkiau rasti pirkti arba jos brangiai kainuoja.

„Anksčiau gatvėse, kiemuose „aprinkdavo“, dabar vagiama visame mieste: ir Senamiestyje, ir miegamuosiuose rajonuose, ir požeminėse stovėjimo aikštelėse. Galbūt kažkas nuomojosi butą ir žino, kaip patekti, galbūt turi rakto kopiją ir perduoda tą informaciją draugams “, – spėja R. Golombevskis.

Išsamiau apie tai, kaip apsisaugoti nuo vagysčių, – LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi