Naujienų srautas

Eismas2018.08.07 17:32

Nauja „Edukologijos žiedo“ eismo tvarka: kaip nepasiklysti

Nuo pirmadienio įsigaliojo nauja tvarka, kuria vairuotojai privalo įveikti vieną judriausių Vilniuje Konstitucijos pr., Geležinio Vilko ir T. Narbuto g. žiedinę sankryžą, vairuotojų paprastai vadinamą „pedagoginio“ arba „edukologijos“ žiedu. LRT.lt supažindina vairuotojus su pasikeitimais.

Į šią žiedinę sankryžą vairuotojai gali įvažiuoti keturiomis kryptimis – du įvažiavimai iš Geležinio vilko gatvės, iš Konstitucijos pr. ir T. Narbuto gatvės.

Atvažiuojant iš Geležinio Vilko gatvės (nuo Šeškinės, link centro)

Prieš pakeičiant eismo tvarką, atvažiavus į žiedinę sankryžą nuo Šeškinės pusės iš pirmosios juostos buvo galima važiuoti tik į dešinę, T. Narbuto g. link. Dabar iš pirmos juostos galima važiuoti ir į dešinę ir žiedu toliau, link antrojo išvažiavimo, kuris leidžia grįžti atgal į Geležinio vilko g., arba dar toliau, link trečiojo išvažiavimo link Konstitucijos prospekto. 

Tuo metu įvažiavimui į žiedą pasirinkus antrąją juostą, galima važiuoti tik link Konstitucijos pr. arba grįžti į Geležinio vilko gatvę, Baltupių kryptimi.

Atvažiuojant iš T. Narbuto gatvės

Vairuotojai, kurie atvažiuoja T. Narbuto gatve, turi pasirinkti vieną iš trijų išvažiavimų. Pirmasis, kuris anksčiau leido važiuoti tik į dešinę, Geležinio vilko g. link, dabar leidžia važiuoti ir šia kryptimi ir kelionę šia juosta tęsti toliau link Konstitucijos pr.

Į žiedinę sankryžą įvažiavus iš antrosios juostos, galima važiuoti Konstitucijos pr. link arba toliau link išvažiavimo į Geležinio vilko g., Baltupių kryptimi. 

Atvažiavus trečiąja juosta, važiuoti galima dviem kryptimis – išvažiuoti į Geležinio vilko g. link Baltupių arba grįžti į T. Narbuto g. Karoliniškių kryptimi.

Atvažiuojant iš Geležinio vilko gatvės (nuo centro, link Šeškinės)

Atvažiavę šia kryptimi, vairuotojai turi pasirinkti pirmą arba antrą eismo juostą. Pirmąja, kuria anksčiau buvo galima važiuoti tik į dešinę, Konstitucijos pr. link, dabar galima važiuoti ir šia kryptimi, ir toliau, iki antrojo išvažiavimo, kuris leidžia važiuoti link Šeškinės arba grįžti į Geležinio vilko g. link Baltupių.

Įvažiavimui į žiedinę sankryžą pasirinktus antrąją eismo juostą, galima važiuoti link antrojo išvažiavimo, kuris leidžia važiuoti Šeškinės kryptimi arba į Geležinio vilko g. link Baltupių. Taip pat galima kelionę tęsti toliau ir iš žiedinės sankryžos išvažiuoti į T. Narbuto g, link Karoliniškių. Iš šios eismo juostos žiedu galima važiuoti ir link trečiojo išvažiavimo ir grįžti į Geležinio vilko g.

Atvažiuojant iš Konstitucijos prospekto

Važiuojantys iš Konstitucijos pr. vairuotojai į žiedinę sankryžą gali įvažiuoti net iš keturių eismo juostų. Tačiau, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, pirmos dvi leidžia išvažiuoti tik į dešinę, pasirinkus pirmą išvažiavimą. Juo galima važiuoti link Šeškinės arba į Geležinio vilko g., Baltupių kryptimi.

Į žiedinę sankryžą įvažiavus trečia eismo juosta, kaip ir anksčiau, toliau važiuoti galima Šeškinės ir Baltupių kryptimis arba pasirinkti antrą išvažiavimą ir įvažiuoti į T. Narbuto g., link Karoloniškių.

Ketvirtoji eismo juosta leidžia važiuoti trimis kryptimis. Arba į T. Narbuto g. link Karoliniškių, arba į Geležinio vilko g. link centro, galiausiai grįžti į Konstitucijos pr. miesto centro link. 

Į ką atkreipti dėmesį

Vienas esminių pasikeitimų – norint iš žiedinės sankryžos išvažiuoti į Geležinio vilko g. link centro, vietoj anksčiau buvusių dviejų eismo juostų, liko tik viena. Anksčiau vairuotojai buvo įpratę, kad važiuodami antrąją žiedinės sankryžos eismo juosta, iš jos jie galėjo važiuoti į Geležinio vilko g. Dabar to nebėra, todėl vairuotojams reikėtų būti atidiems ir įsitikinti, kad jų pasirinkta eismo juosta leidžia važiuoti šia kryptimi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi