Naujienų srautas

Eismas2018.08.03 14:23

Naujo automobilio draudimas brangesnis? Ar tikrai?

Perkantiems automobilį nuolat kyla daugybė naujų klausimų. Šį kartą apie draudimo procedūras. Ar tikrai naujų automobilių draudimas gerokai brangesnis? 

O pasirodo, kad ne. Naujų automobilių kasko draudimas dažnu atveju bus netgi pigesnis nei kelerių metų senumo mašinos. Kodėl? Visų pirma – saugumas. Naujuose automobiliuose yra daugybė naujausių saugumo sistemų. Viena iš jų – automatinis stabdymas. Ši sistema smarkiai sumažina ne itin galingų susidūrimų skaičių miestų keliuose. O tai reiškia, kad smarkiai sumažėja draudėjo rizika. 

Antras, ne mažiau svarbus elementas – draudimo kompanijų interesas yra naujų automobilių rinka. Nes ji tiesiog daug paprastesnė. Aiškios modifikacijos, papildomos galimybės – mažiau vietos ginčui su klientu įvykio metu.

Trečia – techninė pagalba. Tai vienas iš kasko draudimų niuansų. Draudimui tai kaip vyšnia ant torto, nes nauji automobiliai itin retai genda kelyje, be to, dar turi ir gamintojo pagalbos kelyje paslaugą, todėl retas naudojasi draudimo siūlomu variantu. Tai vėlgi mažina rizikas ir kaštus, todėl mažėja ir jūsų draudimo įmokos. 

Nuo ko labiausiai priklauso draudimo kaina? Pirmas veiksnys – automobilio markė. Yra tokių, kurie turi tam tikrą įvaizdį ne tik visuomenėje, bet ir draudimo kompanijų excel lentelėse, kuriose skaičiuojamos rizikos. Toms automobilių markėms draudimas yra skaičiuojamas padidintu tarifu. 

Antras – automobilio vertė. Draudimo įmoka yra skaičiuojama pagal formulę, kurioje dalyvauja procentali automobilio vertės išraiška. 

Trečias – rizikos grupės. Rizikos grupės skirstomos pagal vagiamų detalių populiarumą, avaringumą. Vairuotojai taip pat skirstomi į rizikos grupes: pagal surinktų nuobaudų skaičių, amžių bei stažą. Jei vairuotojo elgesys tendencingas – tai atsispindės jo draudimo sąskaitoje. 

Taip pat turime kelis patarimus būsimiems naujų automobilių savininkams, kad vėliau nebūtų apgauti arba išvengtų nereikalingų ginčų su draudimo kompanija. Visada deklaruokite pilną automobilio kainą. 

Nesistenkite dokumentuose jos dirbtinai sumažinti. Nes, įvykus autoįvykiui, kai automobilis sudaužomas nepataisomai, gali kilti ginčų dėl išmokos dydžio. Išmoka tiesiogiai priklauso nuo deklaruotos automobilio vertės.

Jeigu turėjote autoįvykį, kuriame nedalyvavo kita transporto priemonė, visada kvieskite policiją. Visada. Draudimas be policijos pažymos jums išmokės tik nustatytą fiksuotą sumą. Jei nuostoliai bus didesni, juos teks padengti iš savo kišenės. Su policijos pažyma nuostoliai bus padengti pilnai. Skaitykite savo draudimo sutartis. 

Ne visos draudimo bendrovės atlygina hidro smūgį. O esant dabartinei situacijai, pavyzdžiui, Vilniaus mieste, tai – labai svarbu. Lygiai tas pats galioja ir užklimpimo įvykiams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi