Eismas

2018.07.31 15:27

Pristatoma programėlė, kuri taps išmaniuoju vairuotojo gidu

LRT.lt 2018.07.31 15:27

Atnaujinus „UniPark“ mobiliąją programėlę ir įdiegus naujus technologinius sprendimus, nuo šiol su ja galima bus atsiskaityti ne tik už parkavimą Lietuvoje ir užsienyje, bet ir gauti papildomą elektros krovos stotelių paslaugą, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

Dėl šio technologinio sprendimo atsirado galimybė plėsti paslaugų spektrą, jį papildant ne tik elektros krovos, bet ir kitomis vairuotojams aktualiomis paslaugomis – plovimo, automobilių remonto, draudimo bei kt. 

„Patogumas vairuotojams – mūsų prioritetas, todėl pastaruoju metu daug dėmesio ir investicijų skyrėme naujiems technologiniams sprendimams. Norėdami supaprastinti įvairių paslaugų naudojimą ir suteikti vairuotojams galimybę visas reikiamas paslaugas administruoti vienoje vietoje, jau pradėjome dialogą su potencialiais partneriais dėl galimybės į programėlę integruoti ir jų siūlomas paslaugas.

Šiuo metu artėjame prie susitarimo su plovyklų atstovais, tad tikėtina, kad pirmoji papildoma paslauga programėlėje, be minėtų elektros krovos stotelių, bus automobilių plovimas“, – teigia Marius Blagnys, įmonės „UniPark“ direktorius.

Vairuotojų patogumui atnaujintoje programėlėje atsiras galimybė greitai ir patogiai rezervuoti konkrečią elektromobilių krovimo stotelę 15 minučių prieš atvykstant prie įkrovimo vietos. Jeigu rezervacijos metu visos krovimo vietos būtų užimtos, vairuotojas turės galimybę gauti trumpąją žinutę vietai atsilaisvinus.

„UniPark“ įrengtomis krovos stotelėmis galima bus pasinaudoti visiškai nemokamai, atsiskaitant tik už stovėjimo paslaugą išmaniąja programėle – išankstinės registracijos, papildomų kortelių ar kitų įrankių nereikės.

Šiuo metu „UniPark“ administruojamos stotelės yra keturiose parkavimo vietose Vilniuje: šalia sporto, laisvalaikio ir verslo centro „Forum Palace“, senamiestyje, prie Salomėjos Nėries gimnazijos, prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama“ bei šalia Vilniaus oro uosto. 

Įmonė ir toliau planuoja plėsti administruojamų stotelių kiekį, o taip pat suteikti galimybę prie platformos jungtis ir privačių asmenų valdomas stoteles.

„UniPark“ administruojamos mokamo stovėjimo zonos ir įrengtos aikštelės yra Lietuvos ir Latvijos sostinėse, didžiausiuose Lietuvos miestuose ir Lenkijoje. Artimiausiu metu prie sistemos planuojama prijungti ir Estijos miestus.

Uždaro tipo „UniPark“ aikštelėse, į kurias įvažiavimas kontroliuojamas automatiniu užtvaru, programėlė fiksuoja, kur pastatytas automobilis. Stovėjimo duomenys programėlėje atsiranda automatiškai ir klientui ją reikia įjungti tik kartą – prieš išvažiuojant. Automobilį statant kurioje nors mokamoje miesto zonoje, programėlę reikia aktyvuoti iš karto pastačius automobilį.

„UniPark“ programėlė yra pritaikyta „Android“ bei „iOS“ operacines sistemas turintiems telefonams, ją galima nemokamai parsisiųsti iš „Google Play“ bei „App Store“ parduotuvių.