Eismas

2018.07.30 13:34

„Yandex. Taxi“ apie skundą: nesame vežėjas, todėl mums nereikia jokių specialių leidimų

ELTA2018.07.30 13:34

Rusiško kapitalo pervežimo paslaugas teikianti bendrovė „Yandex. Taxi“ sako, kad jie teikia informacinės visuomenės paslaugas automobilių užsakymams internetu, o tokia paslauga nereikalauja jokių specialių leidimų ar licencijų.

Pirmadienį Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl įstatymų reikalavimų galimai neatitinkančios „Yandex. Taxi“ reklamos. Anot kreipimosi, įmonė net nesikreipė į savivaldybę dėl leidimų vežti keleivius.

Eltai atsiųstame komentare „Yandex. Taxi“ tarptautinės plėtros vadovas Aramas Sargsianas sako, kad „Yandex. Taxi“ nėra vežėjas.

„Nepaisant prekės ženklo pavadinimo, tai nėra vežėjas ir jis nevykdo pervežimo ar taksi paslaugų Lietuvoje bei kitose šalyse. Informacinės visuomenės paslauga „Yandex. Taxi“ nereikalauja jokių specialių leidimų ir licencijų“, – sako A. Sargsianas.

Jo teigimu, mobilioji programėlė vykdo veiklą su vietinėmis taksi įmonėmis ar su oficialiais vežėjais, kurie turi visus reikiamus leidimus, išduotus valstybinių institucijų.

„Visa mūsų reklama turi atsakomybės apribojimą: „Yandex. Taxi“ – informacinės visuomenės paslauga, taksi arba pervežimo paslaugas suteikia vežėjai“, – akcentuoja A. Sargsianas.

BNS nuotr. ELTA primena, kad viešojoje erdvėje sklando informacija, jog „Yandex. Taxi“ įkūrėjas Arkadijus Volažas galimai turi artimų ryšių su įtakingais Kremliaus asmenimis. Dėl to Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Audronius Ažubalis ketvirtadienį taip pat kreipėsi į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovą Darių Jauniškį su prašymu atsakyti, ar VSD iš anksto žinojo apie „Yandex. Taxi“ atėjimą į Lietuvos rinką ir ar įvertino „potencialias grėsmes valstybės ir jos piliečių saugumui“ bei kaip ketinama jų išvengti. Praėjusią savaitę R. Šimašius taip pat kreipėsi į VSD, prašydamas informuoti, ar bendrovės „Yandex.Taxi“ veikla Lietuvoje nekelia grėsmės nacionaliniam saugumui. Rusijos pavėžėjimo paslaugas teikianti įmonė „Yandex Taxi“ nuo praėjusio ketvirtadienio pradėjo veiklą Lietuvoje. Įmonės teigimu, pervežimo paslaugas galima užsisakyti naudojantis išmaniojo telefono programėle, o minimali kelionės kaina prasideda nuo 1 euro. Skelbiama, kad ši bendrovė yra pagrindinė konkurentė kitai pervežimo paslaugas teikiančiai bendrovei „Uber“. Skaičiuojama, kad pastaroji, konkuruodama su „Yandex Taxi“, yra praradusi 170 mln. JAV dolerių (145,224 mln. eurų). „Yandex Taxi“ taip pat veiklą nuo kovo pradėjo Latvijoje, o nuo gegužės – ir Estijoje. Skelbiama, kad Rusijoje ji veikia nuo 2011 metų. Bendrovė pavėžėjimo ir maisto tiekimo paslaugas teikia Baltarusijoje, Kazachstane, Armėnijoje, Gruzijoje ir Azerbaidžane.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.