Eismas

2018.07.26 10:55

Automobilis ir vasara – kaip nepakenkti transporto priemonei?

Trucker.lt2018.07.26 10:55

Vasara jau įpusėjo, bet, panašu, kad karščiai prasideda tik dabar. Taigi, kaip reiktų elgtis, kad ne tik jūs, bet ir jūsų automobilis lengvai ir be pasekmių juos atlaikytų?

1. Prieš tolimesnes keliones arba numatant intensyvią eksploataciją būtinai patikrinkite visus automobiliu mazgus ir agregatus.

2. Saugokite automobilio kėbulą. Ypatingai dažams kenkia nuo medžių varvantys sakai, o vasarą žydinčių ir „tenkančių“ medžių yra apstu. Sunkiai nuplaunamas geltonas dėmes ant kėbulo gali palikti ir nukritę lapai, tad nepatingėkite ir padenkite automobilių paviršių papildoma apsauga. Tai išsaugos tiek dažus, tiek ir automobilio vertę.

3. Užtikrinkite, kad variklis „kvėpuos lengvai“. Įpraskite karts nuo karto išvalyti radiatorių ir aušinimo sistemą. Jeigu abejojate savo jėgomis, visada galite kreiptis į artimiausią servisą.

4. Būtinai patikrinkite vėdinimo ir kondicionavimo sistemas. Kada pastarąjį kartą pildėte kondicionierių? Ar buvo atlikta vėdinimo sistemos dezinfekcija? Gal jau laikas keisti salono filtrą? Sakote, smulkmena? Tikrai ne. Tai – būtini sveikatos ir geros savijautos garantai.

5. Įpraskite stebėti ratų būklę ir slėgį. Esant karštam orui juoda guma smarkiai įkaista ir slėgis padangose auga. Dėl to mažėja jų kontaktas su kelio paviršiumi.

6. Langų plovimui tikslinga naudoti efektyviai vabzdžių likučius pašalinantį skystį. Tai ypač pasijaučia naktį, kai įvairūs skraidantys gyviai būriais „limpa“ prie priekinio stiklo.

7. Jokiu būdu stiklų ir kėbulo neplaukite namine, abrazayvinių savybių turinčia, chemija. Galbūt ji puikiai tinka vonioms, tačiau smulkios abrazyvinės dalelės kenkia automobilio paviršiams.

8. Vasarą pasirūpinkite apsauginėmis užuolaidėlėmis. Bent ant galinio ir šoninių stiklų. Jos ne tik neleis automobiliui perkaisti, bet ir apsaugos plastikines detales nuo deformacijos.

9. Patikrinkite skysčių lygį, pažiūrėkite ar kur nors jie neprasisunkia. Ir atidžiai apžiūrėkite stabdžių sistemos mazgus. Atminkite, kad šios sistemos priklauso ne tik jūsų, bet ir kitų eismo dalyvių saugumas.

10. Raskite laiko palysti po automobiliu ir apžiūrėti amortizatorius. Jeigu jie „drėksta“, skubiai juos keiskite, nes kitaip prastės automobilio sukibimas su keliu.

11. Tikslinga visus šiuos darbus atlikti vienu metu. Neturite tam laiko? Visada galite kreiptis į įmonės Sostena specialistus. Jie ne tik atidžiai apžiūrės jūsų transporto priemonę, bet ir patars, kuriuos iš minėtų punktų reiktų realizuoti pirmiausia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.