Eismas

2018.07.19 10:05

Ar iš karto po išlaikyto vairavimo egzamino „klevo lapai“ gali legaliai išriedėti į gatves?

Dina Sergijenko, 15min.lt2018.07.19 10:05

Nuo liepos 1-osios vairuotojams su savimi užtenka turėti asmens tapatybės dokumentą, vairuotojo pažymėjimą vežiotis nėra būtina.

Nauja tvarka – itin patogi daugeliui, tačiau pradedančiuosius, „klevo lapus“ ant automobilių klijuojančius, įsigaliojusi tvarka sutrikdė. 

„Ruošiuosi vairavimo egzaminui „Regitroje“ ir kilo klausimas: jeigu egzaminą išlaikysiu ir gausiu teisę vairuoti, kada iš tiesų galėsiu sėsti prie vairo: ar kai gausiu plastikinį vairuotojo pažymėjimą, ar iškart, mat pareigūnams galėsiu pateikti asmens tapatybės dokumentą?“ – pasiteiravo netrukus į gatves išvažiuosiantis 15min skaitytojas. 

Svarbiausia sąlyga – galiojimas 

Marija Kazanovič, Lietuvos kelių policijos tarnybos vyresnioji specialistė, atsakydama į 15min klausimą pabrėžė, kad vairuoti galima tada, kai vairuotojo pažymėjimas yra galiojantis. Būtent tokia nuostata yra įteisinta Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme. 

„Motorinės transporto priemonės ir (ar) priekabos vairuotojas, kuriam Lietuvos Respublikoje išduotas vairuotojo pažymėjimas galioja, neprivalo su savimi turėti ir tikrinančio pareigūno reikalavimu pateikti vairuotojo pažymėjimo, jeigu jis pateikia galiojantį savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą“, – įstatymą citavo M.Kazanovič. 

Nuo kada pradeda galioti „Regitros“ specialistai išgirdę klausimą patikslino, kad vairuotojo pažymėjimas galioja gerokai anksčiau, nei ateina ta akimirka, kada jis atsiduria gatvių naujoko rankose. 

Ingrida Kuorytė, „Regitros“ Komunikacijos skyriaus vadovė, pabrėžė, kad vairuoti pradedantieji gali tada, kai pažymėjimas yra pagamintas. „Kitaip tariant, jei vairuotojo pažymėjimas yra paruoštas įteikimui, jau galima vairuoti“, – akcentavo ji.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.