Eismas

2018.07.19 08:44

V. Šapoka: sprendimai dėl automobilių mokesčio galimi rudenį

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.07.19 08:44

Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad sprendimai dėl vadinamojo automobilių mokesčio galėtų paaiškėti rudenį. Ministras ketvirtadienį LRT RADIJUI taip pat pažymėjo, kad Lietuvoje automobilių parkas yra ypač senas ir taršus, ir, jeigu nesikeis Lietuvoje automobilių parko struktūra, tai papildomai pareikalaus „kelių šimtų milijonų finansinių išteklių“.

„Kalbant apie mokestinius pakeitimus, kurie galėtų paliesti taršius automobilius, ne kartą buvo viešai pasirodžiusios žinutės, kad štai, bus apmokestinti visi automobiliai. Tame informaciniame triukšme buvo daug netikrų naujienų. <...> Kalbant apie ateitį nuo 2020-ųjų metų ir kelis metus į priekį, jeigu nesikeis Lietuvoje automobilių parko struktūra, tai papildomai pareikalaus kelių šimtų milijonų finansinių išteklių, kuriuos visi mokesčių mokėtojai turės viena ar kita forma sumokėti. Tam, kad tai neįvyktų, turime sudaryti prielaidas, kad tas automobilių parkas keistųsi. Tos diskusijos tikrai yra pasistūmėjusios į priekį ir manau, kad rudenį prie to grįšime, kuomet Aplinkos ministerija pasiūlys modelį“, – LRT RADIJUI sako V. Šapoka.

Ministro nuomone, registracijos mokestis yra galimas, siekiant, kad taršaus automobilio pirkimas būtų mažiau patrauklus, ir, anot jo, „kartu būtinai turi būti paskatos tam, kad būtų įsigyjami mažiau taršūs automobiliai“.

Kokios tai galėtų būti paskatos?

„Tos lėšos, kurios galėtų būti surenkamos iš registracijos mokesčių, turėtų būti nukreipiamos tiems žmonėms, kurie keičia taršius automobilius į mažiau taršius automobilius. Iš valstybinių institucijų nebus noro, kad tas mokestis būtų nukreipiamas kažkur kitur“, – LRT RADIJUI sako V. Šapoka.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.