Naujienų srautas

Eismas2018.07.20 11:32

„Euro NCAP“ įvertino „Ford Forcus“ ir „Volvo XC40“ saugumą

Nors daugeliui vasara yra atostogų metas, tačiau naujų automobilių saugumo vertinimus atliekančios organizacijos „Euro NCAP“ specialistai dirba savo laboratorijoje ir daužo naujus automobilius dėl mūsų saugumo. Šį kartą jie įvertino naujųjų „Ford Forcus“ ir „Volvo XC40“ saugumą.

Kompaktinės klasės ketvirtosios kartos „Ford Focus“ gavo maksimalų, penkių saugumo žvaigždučių įvertinimą. Už suaugusiųjų apsaugą šiam automobiliui skirtas 85 proc. įvertinimas. Visų smūgių metu viduje keleivius imituojantiems manekenams neužfiksuoti jokie kritiniai ar sunkūs kūno sužalojimai. Kritikos „Focus“ sulaukė tik dėl galinių sėdynių galvos atlošų.

Vaikų saugumas įvertintas 87 proc. 6 ir 10 metų vaikus imituojantiems manekenams neužfiksuoti jokie rimti sužalojimai ar ribą viršijančios, pavojingos perkrovos. Tačiau šiek tiek taškų buvo atimta dėl to, kad priekinėje „Forcus“ sėdynėje nėra „Isofix“ standartą atitinkančių vaikiškų kėdučių tvirtinimo taškų ir jie negali būti sumontuoti net ir kaip papildoma įranga.

Už pėsčiųjų apsaugą šiam automobiliui skirtas 72 proc. įvertinimas. Tai neblogas rezultatas, nes dažniausiai skiriama iki 60 proc. Ekspertai teigiamai įvertino priekinio bamperio smūgio sugėrimo galimybes. Tuo metu kritinės vietos – apatiniai priekinio stiklo kampai ir statramsčiai. 

Jau standartinėje įrangoje naujasis „Ford Focus“ turi autonominio stabdymo, nukrypimo nuo važiavimo linijos ir greičio ribojimo perspėjimo sistemas. „Euro NCAP“ visas jas išmėgino ir įvertino puikiai arba gerai. Todėl šioje kategorijoje skirtas neblogas – 75 proc. – įvertinimas.

Kitas į bandymų laboratoriją patekęs automobilis – naujasis „Volvo XC40“ – kompaktinis miesto visureigis. Šis modelis dar kartą patvirtino, kad „Volvo“ gamina visapusiškai saugius automobilius, todėl nieko nestebina ir jam skirtas maksimalus, penkių saugumo žvaigždučių įvertinimas. 

„Volvo XC40“ suaugusiųjų apsauga įvertinta net 97 proc. Vienintelė saugumo ekspertų pastaba – tai gale sėdinčio, moterį imituojančio manekeno patirti krūtinės sumušimai. Jie užfiksuoti atliekant smūgio į deformuojamąją barjerą visa priekine dalimi, metu.

Už vaikų apsaugą skirtas 87 proc. įvertinimas. Saugumo ekspertai pažymėjo labai panašius trūkumus, kaip ir „Focus“ atveju. Tiesa, „Volvo XC40“ priekinėje sėdynėje „Isofix“ standarto vaikiškų kėdučių tvirtinimo taškai gali būti įrengti už papildomą mokestį.

Pėsčiųjų apsauga įvertinta 71 proc. Nors priekinis automobilio bamperis susidūrimo su pėsčiaisiais metu kojas ir krūtinę apsaugo puikiai, tačiau kaip kritinės vietos pažymėti priekiniai žibintai. Taip pat, kaip jau tampa įprasta, kaip itin pavojinga zona pažymėti priekinio stiklo statramsčiai.

Už elektroninės saugumo sistemas „Volvo XC40“ gavo 76 proc. įvertinimą. Šis automobilis turi vairuotojo nustatomą greičio ribotuvą, tačiau ši sistema įvertinta vidutiniškai. Standartiškai montuojama autonominė stabdymo sistema įvertinta gerai ir didesnių pastabų nesulaukė. Šiek tiek geriau nei vidutiniškai įvertinta ir nukrypimo nuo važiavimo linijos sistema.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi