Naujienų srautas

Eismas2018.07.16 17:01

Po liūties – prašymai atlyginti žalą dėl automobilių gedimų

LRT.lt 2018.07.16 17:01

Draudimo bendrovė ERGO Lietuvoje po praūžusių liūčių sulaukė daugiau nei 50 klientų kreipinių ir prognozuoja, kad šis skaičius dar turėtų išaugti. Daugiausia kreipėsi privačių namų savininkai dėl užlietų patalpų ir automobilių vairuotojai, kurie nesėkmingai bandė įveikti apsemtas gatves. Gamtos stichijų gyventojų turtui padaryta žala, ERGO Lietuvoje duomenimis, siekia daugiau nei 42 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.  

„Po alinančių karščių ir dalyje savivaldybių paskelbtos stichinės sausros Lietuvoje prasiautė liūtys, kurios pridarė žalos gyventojų turtui. Praūžęs stiprus lietus užliejo gyvenamųjų namų patalpas ar rūsius, užtvindė gatves ir gyvenamųjų namų kiemus.

Dėl liūties nukentėjo gyvenamosios patalpos, įvairūs elektronikos ir elektros įrenginiai, rūsiuose saugomi daiktai. Kaip įprasta, sulaukiame kreipinių dėl transporto priemonių gedimų, o daugiausia žalų registruota dėl hidrosmūgių.

Be to, užtvindytas gatves bandantys įveikti vairuotojai dažnai praranda ir transporto priemonių valstybinius numerius“, – sako draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Žalų administravimo departamento direktorius Gytis Matiukas. 

Pasak G. Matiuko, nuo gamtos stichijos labiausiai nukentėjo Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio gyventojai.

G. Matiukas sako, kad patvinusios ar visiškai neišvažiuojamos gatvės arba gyvenamųjų namų kiemai neatbaido vairuotojų net ir rizikuojant siekti savo kelionės tikslo.

„Nereikėtų bet kokia kaina bandyti pasiekti savo kelionės tikslą, nes aukštas vandens lygis gali atsieiti nemažas remonto išlaidas ar visiškai išvesti automobilį iš rikiuotės. Be to, ne visais atvejais galioja ir draudimo apsauga“, – sako draudimo ekspertas.   

Taip pat, G. Matiukas atkreipia dėmesį, kad vairuotojai turėtų pasirinkti saugų greitį, nes didelis kiekis vandens ant važiuojamosios dalies gali prilygti važiavimui apledėjusiu keliu. 

Didžiausią grėsmę vanduo kelia automobilio varikliui ir elektros instaliacijai, o jų gedimai po maudynių apsemtoje gatvėje gali išvesti transporto priemonę iš rikiuotės. Į variklio cilindrus patekus vandens, automobilio gali laukti itin brangiai kainuojantis remontas ar netgi metalo laužas.

Nuostoliai dėl apsemtų automobilių transporto priemonių savininkams pagal kasko atlyginami tais atvejais, kai stichija užklumpa netikėtai ir žalos išvengti nėra įmanoma. 

Tačiau draudimo apsauga negalioja tais atvejais, kai automobiliu neapgalvotai bandoma įveikti didžiulius vandens telkinius. Transporto priemones apgadinus krušai, nuostolius, jei jie patirti ne dėl vairuotojo veiksmų, padengia kasko.

Pavojų eismo dalyvių saugumui sukelia ir stiprus vėjas, kuris dažnai lydi gausų lietų. Didžiausią grėsmę vairuojant kelia stiprus šoninis vėjas atvirose vietovėse.

Važiuojant atviruose kelio ruožuose, ant tiltų, ypač, jei transporto priemonė yra aukštesnė, gali kilti pavojus jai apvirsti, suprastėja transporto priemonės kontrolė.

Sinoptikams prognozuojant škvalą, iš namo kiemo ar atviro balkono reikėtų surinkti ir į saugią vietą sunešti visus daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas. Automobilius tokiu atveju reikėtų įvaryti į garažą ar bent jau nestatyti po medžiais ir elektros linijų stulpais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi