Naujienų srautas

Eismas2018.07.13 22:16

Liūtis Vilniuje: skendo automobiliai, Antakalnyje prasmego naujas dviračių takas

LRT.lt, DELFI.lt 2018.07.13 22:16

Stipri liūtis penktadienio vakarą skalavo ir Vilnių. Dėl liūties dalis gatvių tapo nepravažiuojamos, dalyje rajonų automobiliai tiesiog skendo, o Antakalnyje prasmego neseniai atnaujintas dviračių takas.

Penktadienio pavakare skelbta, kad sudėtingiausia situacija buvo Antakalnio gatvėje ties Šilo tiltu.

Pasak „Grindos“ atstovų, šioje vietoje patvinimui įtakos turėjo vykdoma gatvės rekonstrukcija. 

Ypač įspūdingas vaizdas matomas Antakalnio P. Vileišio gatvėje. Žmonės dalijasi vaizdais, kuriuose matoma, kaip dėl liūties naujame dviračių take atsivėrė įgriūva. Vaizdo įraše matoma, kad dalis naujo dviračių tako tiesiog prasmego. 

Kaip teigia vietoje esantis LRT.lt „Eismo“ rubrikos redaktorius Vytenis Radžiūnas, įvykio vietoje dirba „Grindos“ darbuotojai, susirinkę vietiniai gyventojai stebi gelbėjimo darbus, tačiau teritorija nuo pašalinių žmonių yra aptverta. „Grindos“ darbuotojai bando išsaugoti pėsčiųjų tako trinkeles, taip pat yra atvažiavęs sunkvežimis su žemėmis. Anot jų, įgriūva dar gali didėti.

V. Radžiūno/LRT nuotr.

Vilniečiai nufilmavo lietaus apsemtas sostinės gatves:

Pranešama, kad nepravažiuojama atkarpa važiuojant iš Naujosios Vilniaus į centrą, Tuskulėnų gatvės sankryža, Verkių gatvė nuo „Ogmios miesto“ Kareivių g. sankryžos link, Žalgirio gatvė – tarp „Maximos“ ir „Jammi“ kebabinės. Prie Valakampių tilto sustojo eismas Žirmūnų link. Per liūtį buvo stipriai apsemta Kareivių ir Žirmūnų g. sankryža, pranešė vilnietis.

Kaip teigia bendrovės „Grinda“ atstovė spaudai, įvykių Vilniaus yra tiek, kad yra tikimybė, kad avarinė tarnyba ne visus pranešimus yra gavusi. „Ragintume gyventojus, pastebėjus avarines situacijas, pranešti trumpuoju telefono numeriu 1355”, - sakė D. Lisauskaitė.

Pasiteiravus, kokį planą turi avarinė tarnyba, D. Lisauskaitė tikina, kad yra iškviestas papildomas skaičius ekipažų. Tačiau tikslaus skaičiaus įvardyti ji negalėjo.

Įvykiai, pasak jos, yra skirstomi į tam tikras kategorijas. „Pirmiausia, bandome atlaisvinti važiuojamąją kelio dalį“, - sakė D. Lisauskaitė.

Sudėtingiausia situacija šiuo metu, anot jos, yra Antakalnyje, ties Šilo tiltu. „Dirbame ir tikrai dirbsime visą naktį, kol nebus sutvarkyti visi padariniai“ – teigia D. Lisauskaitė. Anot jos, A. Kojalavičiaus gatvėje yra susiformavusi nuošliauža. Taip pat, „Grinda“ turi duomenų, kad liūtis nuvertė tris medžius. Vienas iš jų užkrito ant automobilio. Duomenų apie sužeistus asmenis nėra.

Viešojo transporto eismas normalizuojasi

Sį „Susisiekimo paslaugos“ atstovė spaudai komunikacijos vadovė Miglė Bielinytė teigė, kad eismas Antakalnio, Kalvarijų, Lukšio ir A. P. Kavoliuko gatvėse yra atnaujintas.

„Judėjimas po truputį normalizuojasi. Tačiau vis dar fiksuojami viešojo transporto vėlavimai“, – sakė M. Bielinytė.

Pasak jos, šiuo metu neveikia Šilo – Grybo gatvių ir Apkasų, Ulonų, Žukausko gatvių šviesoforai.

„Jų veikimą stengiamasi kuo operatyviau atnaujinti. Aš manau, kad tai bus padaryta šiandien“, – sakė M. Bielinytė.

Pasak sinoptikų, šią savaitę vasara lietaus tikrai nepagailės. Kasdien, iki pat savaitės pabaigos, dangumi plauks kritulių pilni debesys, o vietomis lietus pliaups gausiai. Šiluma nesitrauks, o kitos savaitės pradžioje tik didės.

Penktadienis itin lietingas, ypač naktis. Naktį šalį merks lietus, vietomis lis gausiai, numatoma perkūnija. Dienos metu lietaus debesys taip pat sukiosis danguje, tad daugelyje vietovių vėl prapliups lietus, kai kur palis kaip reikiant. Pūs nepastovios krypties vėjas. Vilniuje ir Kaune naktį bus apie 17, dieną apie 22 laipsnius šilumos. Šiauliuose ir pajūryje naktį termometrai fiksuos 17, dieną 21 laipsnį šilumos. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi