Eismas

2018.07.16 23:27

Išskirtinės lenktynės „Nemuno žiede“ – automobilis prieš lėktuvą

Vytenis Kudarauskas, LRT.lt2018.07.16 23:27

Traukos, arba liaudiškai drago, lenktynėse įprasta matyti du vienas su kitu besivaržančius automobilius arba motociklus. Tačiau kai kas į tai nusprendė pažiūrėti kitu kampu ir traukos lenktynėse sieks išsiaiškinti: tokiose lenktynėse greitesnis lėktuvas ar automobilis?

Kauno rajone esančioje „Nemuno žiedo“ lenktynių trasoje trečiadienį įvyks neeilinės lenktynės, kuriose dalyvaus dvivietis akrobatinis lėktuvas „Extra 300“ ir superautomobilis „Ferrari F430“. Jie varžysis 300 metrų ilgio atkarpoje.

„Kadangi minimalus lėktuvo skridimo greitis yra 150 km/val., jis startuos skrisdamas. Automobilis taip pat startuos iš eigos, jo greitis starto metu turėtų būti didesnis nei 100 km/val. Tikimasi, kad finišo metu „Ferrari“ pasieks apie 190 km/val. greitį“, – kokiomis sąlygomis vyks lėktuvo ir superautomobilio lenktynės pasakoja VŠį „Nacionalinis žiedas“ direktorius Arūnas Samochinas.

Į renginį atvykę žiūrovai pamatys ne vienas, bet net kelias lėktuvo ir automobilio lenktynės. Kaip teigia A. Samochinas, jų žiūrovai išvys bent penkias, o jei leis galimybės – ir dar daugiau. Taip pat trasoje tikimasi išvysti ne tik „Ferrari F430“, bet ir daugiau superautomobilių, kurie mes iššūkį lėktuvui.

Įvykus lenktynėms automobilis važiuos pilną lenktynių trasos ratą, kol vėl atvyks į starto poziciją. Kol automobilis važiuos trasa, lėktuvo pilotas Žilvinas Lidžius demonstruos akrobatinius triukus. 

Akrobatinis „Extra 300“ lėktuvas turi šešių cilindrų variklį, kurio maksimalus galingumas yra 300 arklio galių. Tuščio lėktuvo svoris vos 670 kilogramų. „Ferrari F430“, kuris varžysis su lėktuvu, yra galingesnis. Jame sumontuotas 4,3 l darbinio tūrio V formos 8 cilindrų variklį turi 480 arklio galių. Tačiau automobilis gerokai sunkesnis – 1500 kilogramų.

Lietuvoje analogiškų lenktynių nėra buvę, tačiau kitur pasaulyje lėktuvai su superautomobiliais buvo susigrūmę. Pavyzdžiui, BBC televizijos laidoje „Top Gear“ vienas greičiausių pasaulyje automobiliu „Bugatti Veyron“ susirungė su „Eurofighter Typhoon“ naikintuvu.

Panašias lenktynes yra organizavusi ir kita televizijos laida „Fifth Gear“. Jų metu „Lamborghini Aventador“ lenktyniavo su akrobatiniu lėktuvu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.