Naujienų srautas

Eismas2018.07.11 13:40

Kol vilniečiai noriai važinėja nuomotais dviračiais, Paryžiuje jie laužomi ir vagiami

Pasičiupti dviratį ir riedėti miesto gatvėmis tapo vienu iš Vilniaus malonumų, o paryžiečiai su nostalgija prisimena bendrovę „Velib“, kuri nuomodavo dviračius, bet žlugo. Kitos įmonės nesėkmingai bando užpildyti šią nišą.

Prieš gerą dešimtmetį veiklą pradėjusi bendrovė „Velib“ netruko surinkti 0,25 mln. klientų, kurie naudojosi 20 tūkst. dviračių, pasklidusių po visą miestą. Tačiau atėjo nauji šeimininkai, nesėkmingai bandė steigti naujų parkavimosi vietų, diegti naujas technologijas. Tuo metu klientai piktinosi, bet dabar bendrovę prisimena su nostalgija – „Velib“ dviračiai buvo geresni, nuoma pigesnė, bendrovę rėmė valstybė.

Pasak merės, į jos vietą bando skverbtis kitos įmonės, bet mieste tik daugiau netvarkos.

„Taisyklių nesilaikoma, dviračius randame bet kur. Viskas yra kaip Kinijoje, kur ši sistema tik pradėta diegti, bet ar to mums reikia“, – svarsto Paryžiaus merė Anne Hidalgo.

Pasitaiko ir visai bjaurių atvejų, kai dviračiai laužomi ar metami į Seną, nors miestas pasirašė sutartį su paslaugos teikėjais, kad dviračiai bus deramai parkuojami ir tvarkingi.

„Dabar problemų mažiau, nors dar turime auklėti savo klientus“, – sako vadybininkas Laurentas Kennelis.

Bet tikrovė kitokia. Vasarį veiklą sustabdė bendrovė iš Honkongo, nes dviračius vagia ir laužo, jos keliu pasekė ir bendrovė iš Singapūro.

Išsamiau apie šią paryžiečių problemą – Jolantos Paškevičiūtės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi