Eismas

2018.06.29 19:30

Ženklas prie įvažiavimo į miestą: matome trumpai, bet tai – svarbi jo reklama

Tai – savotiška miesto vizitinė kortelė ar net miesto įvaizdžio higienos dalis – taip apie įvažiavimą į šalies miestus puošiančius riboženklius ir jų aplinką sako LRT kalbinti žmonės.

Nors specialistai sako, kad įspūdingų riboženklių ir aplinkos aplink juos, išskyrus Vilnių, nėra, dauguma gyvenviečių vizualiai pasitinka vienodai, matoma, kad pastangų juos kurti yra dedama.

„Aš visada už tai, kad žmonės sistemingai pažintų mūsų kraštą. <...> Visada raginu savo aplinkos žmones, kad jie nelėktų tomis trasomis ir paplanuotų bent kokiai valandai kažkur pasukti į šoną. <...> Miestas pasipuošia, manau, ką nors išskirtinio galėtų rengti nuolat, parodyti, kas aktualu, kas gražiausia“, – sako Keliautojų sąjungos prezidentas Algimantas Jucevičius.

Kai kurie miestai, pamatę Vilniaus riboženklį, puolė galvoti, kuo ir jiems išsiskirti. Idėjų šiuo metu ieško Kaunas, o Druskininkai jau kuria naują ženklą.

Specialistai sako, kad miesto įvaizdžiui formuoti puikiai galima išnaudoti miesto pavadinimo ženklą, net jei žmogus jį mato tik akimirką.

Daugiau apie tai – Irmos Janauskaitės reportaže.