Eismas

2018.06.28 14:41

Sostinėje atnaujintos Dunojaus ir Sukilėlių gatvės

LRT.lt2018.06.28 14:41

Kelionė nuo Senamiesčio link pietinio ir vakarinio aplinkkelių bus gerokai patogesnė maždaug 28 tūkst. vilniečių, kurie kasdien pravažiuoja Dunojaus gatve, praneša Vilniaus savivaldybė.

Sostinės savivaldybės įmonė „Grinda“ daugiau kaip pusės kilometro ilgio atkarpoje ištisai paklojo naują asfalto dangą, pakeitė nusidėvėjusius kelio bortus, sutvarkė ar naujai įrengė beveik 7500 šaligatvio plytelių, padarė patogius ir saugius nuvažiavimus žmonėms, turintiems judėjimo negalią ir dviratininkams. Eismo dalyvių saugumą užtikrins prie šviesoforų įrengtos 3 iškilios eismo saugumo salelės. 

Kaip teigiama savivaldybės pranešime spaudai, kartu su Dunojaus gatve buvo atnaujinta ir besijungianti Sukilėlių gatvė. Čia nutiesta daugiau nei 250 m asfalto. Atnaujinus šias gatves, Naujosios Vilnios, Antakalnio, Užupio, Senamiesčio, Rasų, Markučių ir Pavilnio seniūnijų gyventojams tapo dar patogiau pasiekti svarbiausias transporto arterijas – Pietinį ir Vakarinį aplinkkelius. 

S. Žiūros nuotr.

„Dunojaus ir Sukilėlių gatvės – ne tik svarbi jungtis tarp gyvenamųjų sostinės rajonų ir aplinkkelių sistemos – šios gatvės veda į istorines Rasų kapines, kur palaidoti iškiliausi Lietuvos valstybės kūrėjai.  Pasirūpinome, kad minint valstybės šimtmetį, Rasų kapinių prieigos būtų tinkamai sutvarkytos“, –  teigia bendrovės „Grinda“ vadovas Kęstutis Vaicekiūtis.

Šiuo metu intensyvūs gatvių tvarkymo darbai vyksta Antakalnio, Verkių, dalyje Geležinio Vilko, Uosių, Lentvario, Retkonių, B.K. Balučio, Dūmų, Vydūno, Papilėnų, Vitebsko ir kt. gatvėse. 

Šiemet Vilniaus mieste planuojama atnaujinti  80 km gatvių, 10 km iš jų žvyrkelių. Tam skiriamos lėšos – 27 mln. eurų: 16 mln. eurų – iš miesto biudžeto, daugiau kaip 11 mln. eurų – iš nacionalinės Kelių priežiūros ir plėtros programos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.