Eismas

2018.06.22 15:34

Probleminei Klaipėdos sankryžai – 10 mln. eurų

Jurgita Andriejauskaitė, 15min.lt2018.06.22 15:34

10 mln. eurų – tokią sumą vyriausybė skyrė probleminei Baltijos prospekto ir Šilutės plento sankryžai Klaipėdoje. Tokią naujieną ketvirtadienį pranešė Uosto direkcijos generalinis direktorius Arvydas Vaitkus, sulaukęs džiugios žinios iš sostinės. Naujiena su vadovu pasidalijo ministras Rokas Masiulis.   

Ši sankryža yra vienas iš vyriausybės pažadų, kuris buvo duotas statant Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą.

Tuomet pažadėta, jog bus išspręstos problemos su visomis trimis miesto sankryžomis, susijusiomis su Baltijos prospektu. „Už tokią sumą būtų galima pastatyti estakadą“, – sakė A. Vaitkus, džiaugdamasis, jog pagaliau kalbos virsta realybe ir projektas pajudės.

Daug diskusijų nuolat kėlė ir Minijos bei Baltijos prospektų sankryža. Į uostą nuolat baksnota, jog ši sankryža yra probleminė dėl sunkiojo transporto, riedančio į uostą.

Neseniai pristatyta studija parodė, jog su uostu susijusio transporto tėra 5 proc.

„Pavyzdžiui, Taikos pr. ir Baltijos pr. sankryžoje transporto spūsčių, galima sakyti, nėra, srautai išsiskirsto. Labai teigiamai vertinu, kad miestas pradėjo mąstyti apie intelektines transporto srautų valdymo sistemas. Jas įdiegus galima didinti sankryžų pralaidumą. Nemanau, kad miestui būtina imtis visų trijų Baltijos prospekto sankryžų rekonstrukcijos.

Kaip parodė Minijos ir Baltijos prospekto sankryža, jeigu būtume iš karto pradėję jos rekonstrukcijos antrąjį etapą, statę tunelį, situacijos nebūtume pagerinę, o išleidę labai daug pinigų“, – sakė A. Vaitkus.