Eismas

2018.06.23 14:21

Suomijos sostinė dovanoja senus troleibusus

LRT.lt2018.06.23 14:21

Suomijos sostinė Helsinkis dovanoja senus troleibusus, tačiau pasiūlymas galioja su keliais įsipareigojimais, skelbia BBC.

Miesto transporto valdžios pranešime nurodoma, kad jie turi keletą senovinių troleibusų, kurie nelabai tinka muziejams, tačiau neturėtų būti atiduodami į metalo laužą. 

Nacionalinis transliuotojas „Yle“ praneša, kad kolekcininkams nemokamai siūlomi troleibusai, jei jie juos išsaugos ir nepavers vasarnamiais ar sandėliavimui skirta vieta. Taip pat pranešama, kad potencialūs troleibusų savininkai neturėtų jų išvežti iš šalies.

Suinteresuotos šalys savo pasiūlymus turi pateikti iki rugpjūčio pabaigos. Be to, su Helsinkio miesto transportu privaloma suderinti, ką tiksliai jie planuoja daryti su senais troleibusais. Taip pat jie turėtų būti pasiruošę teikti metinius pranešimus apie troleibusų naudojimą.

Vienas iš siūlomų troleibusų yra senesnis už pačią suomių tautą, kuri savo šimtmetį atšventė praėjusį gruodį. Kitas – 60 metų, 14.2 metrų ilgio (46.5 pėdų), net 111 keleivių galintis vežti troleibusas.

Nors nemokamas troleibusas skamba patraukliai, „Yle“ pastebi, kad paslėpti mokesčiai gali atgrasyti pirkėjus. Jie turėtų padengti transportavimo išlaidas, atsižvelgiant į tai, kad transporto priemonės yra nebetinkamos eksploatavimui.

Parengė Gintarė Krugelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt