Naujienų srautas

Eismas2018.06.22 15:12

Pradedamos estakados Rusnėje statybos

Keliaujantiesiems į Rusnės salą teks apsišarvuoti kantrybe. Nuo šiol kelias Šilutė–Rusnė ties užliejamu ruožu uždarytas, prasidėjo ilgai laukta vietos gyventojų estakados statyba.

Prie kasmečių potvynių pripratę pamario gyventojai, šią žiemą kankinosi ypač ilgai. Išvargusiems rusniškiams penktadienis – aukiamiausių dienų – oficialiai pradedama statyti estakada. Kol vyks darbai, vietos gyventojams teks važinėti aplinkeliu, tačiau tai, pasak jų, jau nieko baisaus.

Rekonstruojamame 5 kilometrų kelio ruože bus įrengta nauja kelio dangos konstrukcija, o beveik 2 kilometrų atkarpa prie estakados bus paaukštinta. Taip pat nuties pėsčiųjų ir dviračių taką.

Pačiame žemiausiame, kasmet užliejamame kelio ruože bus pastatyta beveik 800 metrų ilgio dviejų eismo juostų estakada. Žemiausią šio kelio ruožą kiekvieną pavasarį ir rudenį užlieja potvynio vanduo, todėl lengvieji automobiliai negali išvažiuoti, jie keliami specialia technika. Darbus žadama baigti kitų metų rudenį.

Premjeras tikisi, kad estakada bus pastatyta iki kito potvynio

Rusnės seniūnės Dalios Drobnienės teigimu, atsiradus estakadai išnyks daugybė problemų, kilusių į mokyklas vykstantiems vaikams, verslininkams.

„Kai naktį reikėdavo greitosios pagalbos, buvo problema. Dabar mes būsime saugūs, ji atvažiuos, kada reikia.<...> Jeigu vaikams reikėdavo pasiekti gimnazijas, turėdavom problemą, dabar jos nebebus. Mūsų žmonės, verslininkai išėjo iš salos vien dėl to, kad sala būdavo ilgą laiką apsemta. Dabar verslas ir naujos šeimos tikrai ateis į salą“, – sako seniūnė.

Premjero Sauliaus Skvernelio tvirtinimu, estakados statybų pradžios reikėjo laukti gana ilgai, nes užtruko įstatyme numatytų procedūrų įvykdymas.

„Susitikęs su rusniškių bendruomene dar kartą įsitikinau, kokia tai svarbi problema. Šie metai eilinį kartą tai patvirtino, nes buvo ypač sunkus laikotarpis, kai buvo neįmanoma pravažiuoti. Tas laikotarpis truko itin ilgai. Tai yra žmonių gyvenimo kokybės, regiono išlikimo klausimas“, – sako S. Skvernelis.

BNS nuotr.

Ministras pirmininkas sutinka – estakados statyba nėra ekonominės naudos projektas, tačiau būtent požiūris, kad bet kuris projektas turi atnešti pelno, tvirtina S. Skvernelis, ir lėmė, kad estakada Rusnėje statoma tik dabar.

„Estakados atsiradimas ne tik užtikrins žmonių gyvenimo kokybę, bet ir padės regionui pritraukti turistus. Tai yra visos Lietuvos ateities klausimas. [...] Požiūris, kad kažkas turi atsipirkti, ir vyravo 30 metų. Tai turi keistis“, – įsitikinęs premjeras.

S. Skvernelio teigimu, visi reikiami pinigai estakadai pastatyti jau numatyti, ji turėtų būti baigta šiemet, o kitąmet turėtų būti visiškai rekonstruojama saugiam susisiekimui reikalinga kelio atkarpa nuo Griniaus tilto iki Rusnės. Visa tai turėtų kainuoti apie 10 milijonų eurų.

„Vystant šį projektą (jeigu jau norime padaryti kokybiškai), buvo pateiktas siūlymas, kuriam pritarta, kad būtų sutvarkytas ir kelio ruožas iki estakados. [...] Pagrindinis dalykas estakadą pabaigti iki kito sezono pradžios, kai vėl prasidės arba gali prasidėti potvyniai“, – nurodo S. Skvernelis.

Estakados statybų klausimas iš mirties taško pajudėjo prieš pusantrų metų, kai potvynių nebeapsikentę rusniškiai prie Seimo surengė protesto akciją. Estakada padės jiems saugiai su likusia Lietuva susisiekti visus metus. Iki šiol, kai vyksta potvynis, rusniškiai keliami specialiais tralais, o, vandeniui labiau pakilus, persikelti jie negali išvis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi