Eismas

2018.06.19 14:45

Vilnietės namuose – beveik 200 „Mini“ modeliukų kolekcija

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.06.19 14:45

185 „Mini“ markės automobilių modeliukai, atkeliavę iš penkiolikos skirtingų šalių  – tokia išskirtine kolekcija gali pasigirti vilnietė Gabrielė Noreikytė-Navickienė. Surinkti šią kolekciją prireikė daugiau nei 10 metų, tačiau, „Mini“ automobilių dizainu ir išskirtinumu sužavėta vilnietė nežada atsisakyti savo aistros.

G. Noreikytė-Navickienė pasakoja, kad šiais automobiliais susižavėjo būdama šešiolikos vienos ekskursijos metu: „Su klasės draugais važiavome į Prancūziją. Degalinėje pamačiau autovežį, pakrautą „Mini“ automobiliais. Man jie padarė labai didelį įspūdį, tuo metu nežinojau kokie tai automobiliai.“

Išskirtinę kolekciją turinti vilnietė teigia, kad „Mini“ gali būti tiek vyriškas, tiek moteriškas automobilis. Jį vairuoja skirtingų profesijų žmonės: bankininkai, menininkai, žurnalistai. Pats automobilis yra įvairių modelių, tiesa, naujesnius „Mini“ gerbėjai dažniausiai priima ne iš karto.

„2015-aisiais su klubu suorganizavome tarptautinį „Mini“ suvažiavimą Lietuvoje. Bendravome su centrinės „Mini“ būstinės darbuotojais, pamenu, vadovas sakė, jei BMW išleidžia naują seriją, visi labai laukia, vairuotojai nori to naujo išleidžiamo automobilio. „Mini“ gerbėjai yra konservatyvūs, jiems patinka tai, kas yra dabar. Tik praėjus kuriam laikui jiems pradeda patikti modelis. Išleidus naują – į jį vėl žiūrima visai kitaip“, – pasakoja vilnietė.

Nors iš pradžių į šį hobį niekas rimtai nežiūrėjo, G. Noreikytė-Navickienė prasitarė, kad manija užkrėtė ir vyrą: „Vyras labai mėgo krapštytis prie automobilių. Atėjo laikas, kai įsteigė „Mini“ servisą. Šiuo metu remontuoja visus „Mini“ automobilius.“

G. Noreikytė-Navickienė ateityje svajoja savo kolekciją papildyti klasikinio tipo „Mini“ automobiliu. Kol jo neturi – pildo dukros kolekciją. Nė dvejų metų neturinti mergytė jau turi pirmąją „Mini“ transporto priemonę.

Lietuvoje „Mini“ manija yra užsikrėtę ir daugiau žmonių. Kasmet į sezono atidarymą suvažiuoja apie 50 automobilių.

Plačiau – Luko Šniolio reportaže.

Parengė Gintarė Krugelytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.