Eismas

2018.07.10 18:25

Kaip įveikti „Nemuno žiedą“ standartiniu automobiliu

Vytenis Kudarauskas, LRT.lt2018.07.10 18:25

Vienintelė Lietuvoje žiedinių lenktynių trasa „Nemuno žiedas“ yra istorinė automobilių ir motociklų sporto mėgėjų vieta. Tačiau ji gali būti siejama ne tik su sportinėmis transporto priemonėmis, bet ir su standartiniais automobiliais bei motociklais. LRT.lt skaitytojai kartu su lenktynininku Gediminu Zabotkumi siūlo kartu įveikti trasą.

Kiekvienas čia atvykęs su nuosavu automobiliu ir sumokėjęs simbolinį mokestį gali pasivažinėti įdomia ir unikalia trasa. Tačiau pirmiausia su ja reikia susipažinti. LRT.lt portalo rubrika „Eismas“ kartu su lenktynininku G. Zabotkumi sėdo į standartinį automobilį, kuriuo įveikė kelis trasos ratus. G. Zabotkus papasakojo, kaip lenktynių trasą įveikti teisingai ir į ką atkreipti dėmesį, kad pasivažinėjimas būtų ne tik smagus, bet ir saugus.

Standartinis automobilis nuo lenktyninio skiriasi visomis prasmėmis, todėl kitoks ne tik važiavimo greitis, bet ir valdymas bei reakcija į trasos dangą. Standartinis automobilis yra lėtesnis visomis prasmėmis – įsibėgėjant, įveikiant posūkius ir stabdant. Dėl šios priežasties reikia žinoti tam tikrus niuansus.

Lenktynininkas G. Zabotkus pabrėžia, kad teisingas važiavimas lenktynių trasa prasideda nuo įvažiavimo į ją, o mažų klaidų nebūna, ypač važiuojant dideliu greičiu, todėl jį didinti reikėtų palaipsniui. Važiuojant lenktynių trasa jis pasakoja, kaip pasirinkti tinkamą greitį ir važiavimo trajektoriją bei pažymi pavojingiausias trasos vietas, kuriose reikia ypatingo atidumo.

Lenktynių trasa yra padidintos rizikos vieta, kurioje negalioja greičio ribojimai, todėl būtina pasirūpinti savo saugumu. LRT.lt rubrika „Eismas“, lenktynininkas G. Zabotkus ir visa „Nemuno žiedo“ komanda ragina į trasą atvykti pasirūpinus šalmu. Kuriant šį vaizdo siužetą lenktynių trasa buvo visiškai uždaryta, o kūrybinės grupės automobiliai važiavo kur kas lėčiau, nei leidžia trasos ir automobilių charakteristikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.