Naujienų srautas

Eismas2018.06.12 09:31

Po dviejų egzaminų „Regitroje“ vilnietis apstulbo: ar čia galioja kitokios eismo taisyklės?

Du bandymai Panevėžyje išlaikyti praktinį A kategorijos vairavimo egzaminą nemaloniai nustebino vilnietį Deimantą Aniulį. 

Automobilį ketverius metus vairuojantis vaikinas bandė prisitaikyti prie neįprastų „Regitros“ egzaminuotojų taisyklių, tačiau galiausiai suprato – tai neįmanoma.  

Vaikinas pasakojo, kad motorolerius ir motociklus valdo nuo 14–os metų.  Gyvendamas Jungtinėje Karalystėje jis turėjo reikiamą kategoriją, todėl ją nusprendė įgyti ir Lietuvoje. Tačiau tai pasirodė ne taip paprasta, kaip jis tikėjosi.  

Šiuo metu D. Aniulis gyvena Vilniuje, tačiau sostinėje susidarė didžiulės norinčių laikyti praktinį A kategorijos egzaminą eilės. Todėl nusprendė užsiregistruoti Panevėžyje.  

Pirmasis siurprizas – žiede 

Pirmą kartą praktinį vairavimo egzaminą šiame mieste jis laikė balandžio 18 dieną.  Vaikinas pasakojo, kad tuomet netgi negavo ausinės, per kurią egzaminuotojas turi diktuoti kelią išvažiavus į miestą. Į ryškiaspalvės liemenės kišenę priekyje paprasčiausiai buvo įdėta racija.  

Tam, kad girdėtų, kas yra sakoma, D. Aniulis visą laiką važiavo pakėlęs šalmo antveidį.

Jis pažymėjo, kad tai gelbėjo tik iš dalies – nurodymus girdėjo neaiškiai.   Visgi daugiausiai problemų kilo dėl to, kaip panevėžiečiai traktavo eismą žiedinėje sankryžoje, kurioje susikerta Pušaloto, S. Kerbedžio ir Nemuno gatvės.  Gavęs nurodymą, kad žiedą reikės palikti trečiajame išvažiavime, vaikinas į jį įsuko važiuodamas antrąja juosta.

Automobilį D. Aniulis vairavo jau ne vienerius metus, todėl elgėsi, kaip buvo įpratęs.  

„Jei ketini išsukti tik trečiajame išvažiavime, juk nesuksi į žiedą pirmąja juosta – ji skirta posūkiui į dešinę. Bet jie man už tai įrašė kritinę klaidą“, – stebėjosi vaikinas. Lrytas.lt jau rašė, kad naktį iš antradienio į trečiadienį šiame žiede iš naujo buvo pažymėtos juostos. Tai sukėlė tikrą chaosą tarp vairuotojų. 

Bandė prisitaikyti

Antrąjį kartą gegužės 31–ąją laikydamas egzaminą važiavo panašiu maršrutu – vėl teko kirsti žiedą.  Šį kartą vaikinas darė tai, ko iš jo reikalavo anksčiau – į sankryžą įvažiavo pirmąja juosta, nors ją palikti vėl turėjo tik trečiajame išvažiavime. „Dėl važiavimo per žiedą šį kartą nieko nepasakė – viskas buvo gerai“, – kalbėjo vaikinas.

Tačiau ir antruoju bandymu išlaikyti vairavimo egzamino jam nepavyko. Buvo likęs tik paskutinis posūkis į „Regitros“ stovėjimo aikštelę, tačiau egzaminuotojas vėl užfiksavo kritinę klaidą.   

Turėjo važiuoti pro stotelę

 D. Aniulis pasakojo, kad netoli posūkio pirmoje juostoje buvo autobuso stotelė. Ją apvažiavęs vaikinas, persirikiavo ir pasuko į stovėjimo aikštelę.  Tuo metu, anot jo, egzaminuotojas važiavo ten, kur turi sustoti autobusas.

„Vėliau man pasakė, kad neišlaikiau dėl to, jog laiku nepersirikiavau dešiniau.  Bet juk sukdamas į stovėjimo aikštelę aš važiavau per punktyrinę, o ne ištisinę liniją“, – situacijos vertinimo negalėjo suprasti vilnietis.  

Anot jo, protokole buvo įrašyta, kad egzamino jis neišlaikė, nes pernelyg atsipalaidavo. Nepatenkintas „Regitros“ egzaminuotojų įvertinimu D. Aniulis dėl paskutinio egzamino rezultato pateikė apeliaciją. Valstybės įmonė vaikiną informavo, kad atsakymą pateiks per 20 dienų.  

Kiekvienas egzamino laikymas D. Aniuliui kainavo daugiau nei 30 eurų, tačiau pinigų sumos vilnietis nesureikšmino. Jį labiau sutrikdė keistas panevėžiečių eismo taisyklių traktavimas.   

Rezultatus įvertins komisija 

„Regitros“ komunikacijos skyriaus vadovė Ingrida Kuorytė portalui lrytas.lt sakė, kad egzamino rezultatus analizuoja ir vertina speciali komisija.  Platesnio komentaro dėl Panevėžyje vilniečio laikytų praktinių vairavimo egzaminų rezultatų ji nepateikė.  

„Regitros“ pozicija bus išsakyta apeliacinės komisijos išvadose“, – reziumavo pašnekovė.  

Jei peržiūrėjus vaizdo įrašus paaiškėtų, kad egzaminuotojai priėmė neteisingą sprendimą, D. Aniuliui būtų grąžinti pinigai arba suteikta galimybė nemokamai perlaikyti egzaminą.

Kaip tvirtino vaikinas, „Regitros“ atstovai jam aiškino, kad net pripažinę klaidą negalėtų duoti vairuotojo pažymėjimo. Tą esą draudžia šiuo metu galiojantys įstatymai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi