Eismas

2018.06.07 10:50

Vokietijoje įkliuvo pirmasis dyzelių draudimą pažeidęs vairuotojas: jis – iš Lietuvos

lrytas.lt 2018.06.07 10:50

Nuo birželio Vokietijoje imtas įgyvendinti dyzelinių automobilių draudimas tam tikrose miestų zonose. Pirmieji draudimai dyzeliams atsirado Hamburge. 

Čia neatitinkantiems naujausio „Euro 6“ standarto (senesniems nei 2014 -ųjų rugsėjį pagamintiems) automobiliams draudžiama įvažiuoti į dvi pagrindines Hamburgo gatves – Max-Brauer Allee ir Stresemannstrasse. 

Antradienį Hamburgo pareigūnai nusprendė patikrinti, kaip vairuotojai laikosi šio draudimo ir surengė reidą. Deja, vos jį pradėjus nuskambėjo Lietuvos vardas.

Pirmas Stresemannstrasse įkliuvęs pažeidėjas buvo lietuvis vairuotojas, vairavęs mūsų šalyje registruotą MAN vilkiką su puspriekabe. 

54 metų amžiaus vyras pro Hamburgą važiavo iš Kylio ir labai nustebo, kad buvo sustabdytas, pranešė mopo.de. Paklaustas, kodėl įvažiavo į draudžiamą zoną, lietuvis pasiteisino: „Neturėjau kur pasukti“.

Už įvažiavimą į draudžiamą zoną su dyzeliniu automobiliu vilkikų vairuotojams skiriama 75 eurų bauda, bet šįkart pareigūnai vairuotoją paleido įspėję.

Pareigūnai jam įteikė brošiūrą, kurioje paaiškinama draudimo esmė, bet vietos žurnalistai pastebėjo, kad ji parašyta vokiškai, o lietuvis šios kalbos nesuprato ir brošiūros perskaityti matyt negalės

Pareigūnai taip pat atkreipė dėmesį, kad draudžiamųjų zonų nerodo navigacijos prietaisai, todėl vairuotojams patiems reikia planuotis maršrutus taip, kad neįvažiuotų ten, kur draudžiama.

Praėjus 20 minučių po lietuvio sustabdymo, Hamburgo pareigūnams įkliuvo dar vienas vairuotojas, DAF vilkiką vairavęs olandas. 

Jis tvirtino ne taip supratęs draudžiamąjį ženklą ir galvojęs, kad su „Euro 5“ standartą atitinkančiu vilkiku galima važiuoti. Tačiau, pareigūnų aiškinimu, draudimas apima visus dyzelinius automobilius, išskyrus atitinkančius naujausią, „Euro 6“ standartą.

Vilkikų vairuotojams už pažeidimą skiriama 75 eurų bauda, o lengvųjų automobilių – 20 eurų.