Eismas

2018.05.27 19:35

Nemaloni gražaus savaitgalio pabaiga: prie Palangos poilsiautojai duso spūstyse

Po šilto savaitgalio iš Palangos skubančių poilsiautojų nuotaikas kaip reikiant apkartino prie išvažiavimo iš Palangos susidariusios spūstys. Jose vairuotojai sekmadienio pavakare Palangos prieigose buvo priversti sulėtinti greitį ir sutelkti dėmesį į kliūtis kelyje.

Dulkių debesys, milžiniški grioviai abipus siauro duobėmis nusėto išvažiavimo – tik dalis nepatogumų, kuriuos tenka kęsti kurorto svečiams ir vietiniams dėl vykdomų kelio remonto darbų.

Situacija kelyje būtų buvusi dar nemalonesnė, bet remontuojamas kelio ruožas sekmadienį buvo gausiai palaistytas vandeniu.

Dėl itin siauro išvažiavimo kelio ruožo net ir mėgstantiems pagudrauti ir kitus automobilius lenkti kelkraščiu vairuotojams teko mokytis kantrybės. Tiesa, dalis Palangoje savaitgalį leidusių poilsiavusių svečių iš kurorto išvyko pro kitą išvažiavimą – pro Nemirsetą.

Atsiras keturios žiedinės sankryžos

Pasibaigus Kretingos gatvės remontui, ši vieta pasikeis neatpažįstamai. Planuojama, kad rekonstrukcijos metu bus išplatinta Kretingos gatvė ir joje atsiras po dvi eismo juostas abiem kryptimis. Taip bus įrengtos ir keturios žiedinės sankryžos: Kretingos gatvėje sankirtoje su Vasaros, Sodų gatvėmis ir Klaipėdos plentu, Klaipėdos plente – sankirtoje su Vasario 16-osios gatve.

Rekonstrukcijos plane numatyta, kad minėtoje kelio atkarpoje atsiras centrinė skiriamoji juosta, apsauginiai barjerai, pėsčiųjų ir dviračių takai bei sutvarkytos autobusų stotelės ir įvažiavimai į gyventojų sklypus.

Kairėje Kretingos gatvės pusėje bus įrengta 5,5 metro pločio pagalbinė gatvė, o šalia esanti gatvių apšvietimo, pėsčiųjų takų ir poilsio zonų infrastruktūra atnaujinta. Bendra projekto vertė siekia daugiau nei 7 mln. eurų.

Asociatyvi BNS nuotr.

Nepatogumus teks kęsti iki rudens

Nei palangiškių, nei kurorto svečių kol kas naujo įvažiavimo į kurortą idėja neguodžia, mat nepatogumus teks kėsti iki pat rudens. Rekonstrukcijos darbai bus vykdomi dviem etapais. Pirmasis etapas prasidėjo ankstyvą pavasarį ir tęsis iki Joninių, jo metu bus rekonstruota dalis Kretingos gatvės. Darbų metu automobilių eismas šia gatve leidžiamas abiem kryptimis.

Daugiau apribojimų Klaipėdos plente, kur dėl vykdomų darbų, atkarpoje nuo Kretingos g. iki Virbališkės tako, automobilių eismas kurį laiką leidžiamas tik viena kryptimi – į Klaipėdą.

Antrasis rekonstrukcijos etapas planuojamas nuo birželio pabaigos iki rugsėjo vidurio. Numatyta, kad Kretingos gatve automobiliai abiem kryptimis galės važiuoti jau rekonstruota gatvės puse, o Klaipėdos plento atkarpoje nuo Vasario 16-osios g. iki Virbališkės tako eismas bus leidžiamas tik viena Šventosios kryptimi.