Eismas

2018.05.25 13:28

Ekspertai įvertino Vilniaus dviračių takus

LRT.lt 2018.05.25 13:28

Gegužės 23–25 d. sostinėje vyksta „Interreg Europe“ programos projekto „Cyclewalk“ partnerių pažintinis vizitas ir mokymai. Juose aptariami pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros iššūkiai bei sprendimai kuriant darnesnį susisiekimą. Vienas sostinėje viešinčių projekto partnerių, ekspertas iš Olandijos Lennartas Noutas, teigia, kad Vilniuje naujai įrengiama ir planuojama infrastruktūra daugeliu aspektų prilygsta tam, kas įgyvendinama dviračių sostine tituluojamuose Nyderlanduose.

„Džiugu, kad Vilnius stengiasi dviratininkams sukurti kuo patogesnes sąlygas ir taip skatina šį judėjimo mieste būdą. Nors tiesiant naujus takus dar laukia daug darbų – pasirinkta kryptis, mano nuomone, yra teisinga. Svarbu suprasti, kad tinkamos infrastruktūros sukūrimui, o dar labiau – įpročių keitimui reikia laiko, ir tai, ką Vilnius padarė per keletą metų – tikrai daro įspūdį. Kiekvienas miestas susiduria su skirtingais iššūkiais, tad nereikėtų bijoti eksperimentuoti, net ir daryti klaidų bei atrasti savitus sprendimus – būtent tai ir daroma visame pasaulyje gerinant pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūrą“, – sakė L. Noutas.

20 projekto partnerių susipažįsta su Vilniaus pėsčiųjų infrastruktūra – jie apžiūri kasdienio susisiekimo pėsčiomis su pagrindiniais miesto traukos objektais bei mokyklomis infrastruktūros sprendimus, vertina jų saugumą, atkreipia dėmesį į sprendimų pritaikymą specialių poreikių turintiems žmonėms. Projekto partneriai leidosi į kelionę dviračiais, kurios metu diskutavo apie dviračių infrastruktūros patogumą bei iššūkius, su kuriais susiduria miestas, rašoma LRT.lt siųstame pranešime.

SĮ „Susisiekimo paslaugos“ nuo 2017 m. sausio 1 d. dalyvauja „Interreg Europe“ programos projekte „Cyclewalk“. Projekto tikslas yra skatinti gyventojų norą atsisakyti asmeninių automobilių ir vietoj jų rinktis nemotorizuotus keliavimo būdus, judant mieste dviračiu ar pėsčiomis  ir taip prisidedant prie išmetamųjų dujų mažinimo apgyvendintose miesto teritorijose.