Eismas

2018.05.25 10:17

Kelių policininkai maloniai nustebę: apskųsti girtą vairuotoją lietuviams jau tampa norma

Saulius Chadasevičius, 15min.lt2018.05.25 10:17

Ne paslaptis, kad girtų eismo dalyvių tramdymas – ne vien kelių policijos reikalas. Įprasta, kad apie girtuoklius gatvėse pareigūnai sulaukia pranešimų ir iš pilietiškų gyventojų. Tuomet belieka į juos operatyviai ir produktyviai sureaguoti. 

Tai, kad kartais policija sulaukia pranešimų iš paprastų žmonių apie įtartinus vairuotojus – anokia naujiena. Tačiau pastaruoju metu pilietiškas pareigūnų informavimas apie girtuoklius prie vairo tapo tiesiog masiniu reiškiniu. Šią tendenciją kiekvieną dieną patvirtina statistikos duomenys.

Pavyzdžiui, per vieną parą šią savaitę Lietuvos kelių policijos tarnybai visoje šalyje įkliuvo 19 girtų vairuotojų, iš kurių net 9 sulaikyti gavus pilietiškų liudininkų signalus.

„Per praėjusią parą buvo gauta iš viso 60 pranešimų apie įtartinus einančius arba važiuojančius, tai yra eisme dalyvaujančius asmenis. Reikia pabrėžti, kad tai buvo eilinis, niekuo neišsiskiriantis trečiadienis. Ir štai rezultatas: net apie 9 iš 19-kos sulaikytų neblaivių vairuotojų pareigūnams pranešė paprasti žmonės“, – 15min pasakojo Lietuvos kelių policijos tarnybos administracinės veiklos ir eismo priežiūros vyriausioji specialistė Marija Kazanovič. Ji minėjo, kad 6 vairuotojai buvo apsvaigę mažiau nei 1,5 promilės, dar 11-kai vairuotojų nustatytas per 1,5 promilės girtumas.

Konkretus praėjusios paros LKPT įvykių suvestinėje pateikiamas pavyzdys: trečiadienį vakare, 19.10 val., gavus vieno piliečio pranešimą, Klaipėdoje, Baltijos prospekte buvo sustabdytas vilkikas DAF su puspriekabe. Šio sunkvežimio vairuotojui, 37 metų Latvijos piliečiui, buvo nustatytas 2,41 promilės girtumas. Vilkikas buvo nugabentas į saugomą aikštelę, o jo vairuotojas, įtariamas nusikalstamos veikos padarymu, uždarytas į areštinę.

„Mes pastebime, kad eismo saugumui neabejingi žmonės tikrai labai suaktyvėjo. Žmonės masiškai skambina ir praneša apie galimai neblaivius vairuotojus. Ir policija į visus pranešimus reaguoja. Dalis jų nepasitvirtina, tačiau dažnai iš tiesų paaiškėja, kad kažkas vairuoja apsvaigęs ir pažeidėjas būna sulaikomas“, – pasakojo LKPT atstovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.