Naujienų srautas

Eismas2018.05.24 22:13

Elektriniai paspirtukai ir ne tik: kaip išsirinkti „ratukus“ savo vasarai?

LRT.lt 2018.05.24 22:13

Kasdien vis labiau šylant orams norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke – pasyvų poilsį namie keičia aktyvus laisvalaikis po atviru dangumi. Šiais laikais žmonės vis dažniau paprastus pasivaikščiojimus iškeičia į pasivažinėjimus, o batus – į riedučius, dviračius ar riedlentes, teigiama pranešime.

Jūsų dėmesiui – penki Andriaus Danausko, prekybos centro „Senukai“ specialisto, patarimai, kurie padės apsispręsti, kokia ratuota priemonė labiausiai tinka jūsų gyvenimo būdui.

1. Elektrinis paspirtukas – ir į darbą, ir į parką

Šiais metais itin išpopuliarėjęs elektrinis paspirtukas ne veltui mėgstamas miesto gyventojų. Jis – lengvesnis nei dviratis, greitesnis nei viešasis transportas, mobilesnis nei automobilis, todėl lenkia kitas transporto priemones keliaujant į darbą. Tiesa, paspirtukas tinka ne tik skubant į susitikimą, bet ir laisvalaikiui – uždarę biuro duris elektriniu paspirtuku išvengsite kamščių ir greit nulėksite iki parko.

Ar man tiktų?

Užimtiems miesto žmonėms, kurie ieško balanso tarp darbo ir laisvalaikio paspirtukas (ypač elektrinis) – yra šio sezono must have (liet. privaloma turėti). Taip pat juos rinktis derėtų tiems, kurie mėgsta į darbą keliauti pėsčiomis. Ne, paspirtukas nėra skirtas kalorijų deginimui, tačiau riedėdami juo miesto gatvėmis turėsite laiko dar ir apsidairyti.

Paspirtukas tiks ir mėgstantiems išvykas į kitus šalies miestus ar, pavyzdžiui, turintiems užsidegimo aplankyti visus Lietuvos pažintinius takus. Mat jį  patogu susilanksčius įsimesti į automobilio bagažinę (ar keliaujant traukiniu pakišti po sėdyne). Guminės padangos leidžia važinėtis ne tik miesto gatvėmis, bet ir miško takeliais, o su visiškai įkrauta baterija smagiai nuriedėsit net iki 30 km.

2. Riedlentės – miesto gatvėms

Lietuvoje prieš kelerius metus išpopuliarėjusios riedlentės – arba longbordai (liet. Ilgalentė) – ne tik stilingas, bet ir smagus būdas važinėtis miesto gatvėmis, parkais, ar bet kur, kur rasite tinkamą dangą.

Specialisto teigimu, didesnės nei įprastos, ilgosios riedlentės lengvai valdomos, tad riedėjimo teikiamais malonumais galėsite mėgautis kone išsyk. Jei norite jaustis dar stabiliau – rinkitės platesnę lentą bei minkštesnius ratukus, kurie amortizuos riedant nelygia danga. Norėdami ekstremalesnių potyrių su riedlente žvalgykitės trumpesnės, mažesniais ratukais, su kuria galėsite išbandyti vieną ar kitą triuką.

Ar man tiktų?

Riedlentė – ilga ar trumpa – nepakeičiamas stilingo miestiečio atributas. Tiesa, jei nereikia važiuoti didelio atstumo, ji gali tapti susisiekimo priemone kelionei į darbą ir susitikimui su draugais. Ji taip pat tiks tiems, kurie trokšta ekstremalių pojūčių. Riedlentę siūlome rinktis ir tiems, kurie nori lavinti savo koordinaciją ir greitą reakciją.

Pranešimo autorių nuotr.

3. Riedučiai – formai palaikyti

Pasivažinėjimas riedučiais, ne tik smagi pramoga gryname ore, kuomet pailsi protas ir atsigauna kūnas. Tai – vienas greičiausių kalorijų deginimo būdų! Energingai besiirdami asfaltuotais takeliais galite sudeginti net iki 900 kalorijų per valandą.

Pasirinkti riedučius gana paprasta – pagal tai, kokiu tikslu juos naudosite dažniausiai. Rinkitės minkštesnės gumos ratukus, jei važinėsite ne tokiais lygiais keliais, kietesnius – jei kelias lygus. Taip pat pagal savo pomėgius galite pasirinkti riedučius su batų raišteliais, lipdukais ar specialiomis sagtimis. Jei neturite išankstinių norų – rinkitės laisvo stiliaus universalius riedučius minkštesniais ratukais, kuriais riedėti lengviau nelygiu paviršiumi.

Ar man tiktų?

Iš tiesų riedučiai labiausiai tinka norintiems sustiprinti savo kūno raumenyną. Važinėjant jais vienu metu dirba visi apatinės kūno dalies raumenys (sėdmenų, klubų, kojų), taip pat dalis viršutinės kūno dalies raumenų (nugaros, šonų, rankų). Itin svarbu tai, kad važinėjant riedučiais nekelsite grėsmės sąnariams – jų apkrova čia daug mažesnė nei bėgant.

Tad jei ieškote būdų ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir lieknėti – riedučiai kaip tik jums.

4. Riedis –   pusiausvyros išbandymas technologijų aistruoliams

Ne per seniausiai atsiradusi elektra varoma transporto priemonė – riedis – įdomi patirtis ir vaikams, ir suaugusiems.  Išmanusis riedis stebina savo technologija – prisitaiko prie vairuotojo svorio (gali išlaikyti iki 100kg), identifikuoja masės centrą, atpažįsta judesius ir taip nustato judėjimo kryptį. Riedis, priklausomai nuo jūsų judesių, važiuoja į priekį, atgal, daro posūkius ir gali apsisukti vietoje, tad išmokę vairuoti šią priemonę galėsite drąsiai važinėtis lygiais šaligatviais ar parko takeliais ir mėgautis išmania kelione.

Ar man tiktų?

Riedis – puiki šiuolaikinė transporto priemonė, leidžianti išsiskirti iš minios. Riedėdami ja miesto gatvėmis tapsite naujosios kartos judėjimo atstovu, be jokių pastangų pasieksite savo kelionės tikslą, išvengsite spūsčių, o po kelionės tikrai neprireiks dušo.

Tad jei mėgstate naujoves ir išskirtinumą, riedis – kaip tik jums.

5. Dviračiai – pažintiniams žygiams

Transporto priemonių klasika galima būtų apibūdinti dviratį, kuriuo mėgstame keliauti ir į darbą, ir laisvalaikiu leistis į nuotykius. Priklausomai nuo to, kur ir kaip labiau mėgstate važinėtis, priklausys ir dviračio tipas. Miesto dviratis – puikus pasirinkimas norintiems komforto ir važinėjantiems miesto gatvėmis bei dviračių takais. Asfaltui tinkamas plentinis dviratis išvystys didelį greitį lygia danga, tačiau bus mažiau patogus. Kalnų dviračiu skrosite miško takus, bet sulėtėsite mieste. Norintiems universalaus varianto – puikiai tiks hibridinis dviratis, su kuriuo įveiksite ir prastesnius kelius gamtoje, ir šaligatvius mieste.

Ar man tiktų?

Dviratis – universaliausia transporto priemonė, su kuria galėsite važinėtis, kur tik panorėsite. Priklausomai nuo jūsų laisvalaikio pasirinkite dviračio tipą ir jūsų lauks kelionės po dar nepažintus miestus, ramius miško takelius, o gal net iššūkių pilnus kalnų takus.

Tad ir mėgstantiems miesto šurmulį, ir atokesnį gamtos prieglobstį, dviratis taps geriausiu draugu ir palydovu, tikina specialistas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi