Eismas

2018.05.24 14:56

Italijoje traukiniui įsirėžus į Lietuvoje registruotą sunkvežimį žuvo du žmonės

Arūnas Karaliūnas, lrytas.lt, BNS2018.05.24 14:56

Italijos šiaurėje netoli Turino ketvirtadienio naktį susidūrė traukinys ir vilkikas „Scania“, kurį vairavo lietuvis. Vilkikas priklauso Vilniuje įsikūrusiai bendrovei TLB – tai naujienų portalui lrytas.lt patvirtino šios bendrovės direktorius Dangis Drėgva.  

Jo žiniomis, prie vilkiko vairo sėdėjo patyręs 40-metis vairuotojas. Nors vyras nenukentėjo, medikai lietuvį nuvežė į ligoninę. Italijos policijos pareigūnai artimiausiu metu planuoja apklausti vairuotoją iš Lietuvos – tai gali būti atlikta jau ketvirtadienį.

„Policijos pareigūnai paėmė vairuotojo mobiliojo ryšio telefoną, todėl kol kas su juo negalime susisiekti“, – kalbėjo D. Drėgva.

Dėl šios priežasties jis negalėjo atskleisti daugiau tragiškos nelaimės aplinkybių. Italijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje ir Lietuvoje padalinius turinti bendrovė TLB specializuojasi gabenti negabaritinius krovinius.

„Gabenant negabaritinius krovinius visada lydi policijos pareigūnai, kurie reguliuoja eismą. Šįkart vilkiką taip pat lydėjo trys policijos ekipažai“, – pranešė D. Drėgva.

Vadovas tikino dar negalintis patikslinti, kokį krovinį pervežti buvo pasamdytas vilkikas.

„Baisi nelaimė, kokios nėra buvę įmonės istorijoje“, – kalbėjo susijaudinęs D. Drėgva.

Nuo bėgių nuvažiavus traukiniui, kuris prieš tai įsirėžė į sunkvežimį, žuvo du ir buvo sužeista dar 18 žmonių, pranešė Italijos žiniasklaida ir pareigūnai.

Lietuvos ambasada Italijos Respublikoje susisiekė ir palaiko ryšį su šalies policija dėl detalesnės informacijos apie įvykį. Turimais duomenimis tarp žuvusiųjų ir sužeistųjų Lietuvos piliečių nėra.

Užsienio reikalų ministerija reiškia užuojautą per įvykį žuvusiųjų žmonių artimiesiems ir sužeistiesiems linki greičiau pasveikti.

Nelaimė įvyko traukiniui įsirėžus į sankryžoje sustojusį didelį sunkvežimį. Nuo bėgių nulėkė trys vagonai, pranešė televizija.

„23 val. 20 min. (0 val. 20 min. Lietuvos laiku) regioninis traukinys 10027 „Turinas-Ivrea“ įsirėžė į sunkvežimį, kuris pralaužęs užtvarus sustojo funkcionuojančioje pervažoje“, – sakoma geležinkelius prižiūrinčios kompanijos RFI pareiškime.

„Kaip rodo pradinė informacija traukinio mašinistas žuvo, daug keleivių buvo sužeisti“, – priduriama pareiškime.

Naujienų agentūra AGI pranešė, kad antra auka yra sunkvežimį lydėjusio furgono vairuotojas, kuris buvo sunkiai sužeistas, sraigtasparniu nuskraidintas į Turino ligoninę, bet neišgyveno. Patvirtinta 60-mečio traukinio mašinisto Roberto Madau ir 64-erių sunkvežimį lydėjusio furgono vairuotojo čeko Stefano Aurelianos žūtis. Dar vienos keleivės būklė yra sunki, ji patyrė galvos traumą, bet sąmonės nėra praradusi, sakoma AGI pranešime.

Naujienų agentūra ANSA nurodė, kad tarp sužeistųjų yra vienas traukinio darbuotojas, o kiti yra keleiviai. Greitosios pagalbos tarnyba nurodė, kad iš viso buvo sužeista 18 žmonių ir kad daugumos jų būklė nėra kritinė.

Sunkvežimio vairuotojas, kuris nebuvo sužeistas per nelaimę, pirmiausia buvo įtarinėjamas dėl galimo girtumo ar apsvaigimo, nes geležinkelio pervaža veikė puikiai.

Liudininkai laikraščiui „La Stampa“ pasakojo, kad sunkvežimis, kuris yra registruotas Lietuvoje, atrodė ypač didelis ir sunkus. Priešais jį važiavęs furgonas saugiai kirto pervažą, bet užtvarams pradėjus leistis nespėjo laiku sustabdyti ir sustojo ant bėgių, pranešė laikraštis.

Sunkvežimis su lietuviškais registracijos numeriais važiavo į sandėlį netoliese, nurodė ANSA. Koks buvo sunkvežimio krovinys, kol kas neaišku. Nors mašinistas panaudojo avarinį stabdą, traukinio sustabdyti laiku nepavyko, jis numušė furgoną, aplinkinius stulpus ir nuvažiavęs nuo bėgių sustojo gretimo namo kieme.

Traukinyje buvo apie 40 žmonių. Gelbėtojai tikrina vagonus, ieškodami galbūt ten dar esančių įstrigusių keleivių.

„Aš sėdėjau trečiame vagone. Jis ėmė drebėti, triukšmas darėsi vis garsesnis, tada supratau, kad nuvažiavome nuo bėgių. Girdėjau labai smarkų griausmą. Laimei, sugebėjau išsilaikyti kėdėje ir nebuvau sužeistas“, – pasakojo iš Trento provincijos pas merginą Aostoje važiavęs karys.

„Viskas įvyko taip greitai. Pajutau, kad traukinys stabdo, o aplink mane viskas aptemo, atsivėrė tikras pragaras“, – pasakojo 23-ejų Paolo Malgioglio.

Pernai balandį Italijos šiaurėje per traukinio avariją žuvo du žmonės. Dėl katastrofos buvo laikinai uždaryta pagrindinė geležinkelio linija tarp Italijos ir Austrijos. 2016-ųjų liepą dviejų traukinių susidūrimas Pietų Italijoje pareikalavo 23 žmonių gyvybės ir sužeidė dar 52.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.