Eismas

2018.05.23 10:14

Vairuotojo prašymas pribloškė B. Vanagą

lrytas.lt2018.05.23 10:14

Vairuotojams skirtose „Facebook“ grupėse galima rasti įvairiausių prašymų, bet vieno motociklininko žinutė antradienį sukėlė tikrą audrą. „Tech. apžiūrai išsinuomočiau stabdžių kaladėles „Yamaha R1“ 2008. Vilnius“, – rašė vaikinas.

Tai akimirksniu iššaukė motociklininkų grupės dalyvių reakciją – kai kurie iš tokio prašymo juokėsi, kai kurie baisėjosi ir tikėjosi tokio vairuotojo niekada nesutikti gatvėje. Žinutę vienu žodžiu įvertino ir garsus lenktynininkas Benediktas Vanagas: „Donoras.“

Kitam vairuotojui pastebėjus, kad toks prašymas – tik pokštas, B. Vanagas tokius juokus apibūdino su sarkazmu. „Žinoma. Nes čia geras humoro jausmas, o ypač pavyzdys kitiems, valstybėje, kuri krečiama apgailėtinos techninės būklės technikos drugio. Varykit taip ir toliau!“ – rašė jis savo paskyroje.

Į šį nevykusį juokelį dėmesį atkreipė ir garsus keliautojas motociklais Aidas Bubinas, palyginęs tokius neva smagius „reakcijos tikrinimus“ su melagingais pranešimais apie bombas arba gaisrus.

Motociklų stabdžių kaladėlės nėra tokios brangios, kad jas išsinuomavus techninei apžiūrai būtų galima sutaupyti, todėl reikia tikėtis, kad joks motociklininkas niekada nesugalvos to išbandyti. Bet specialiai techninei apžiūrai nuomotis žibintus ar gesintuvus yra gana paplitęs reiškinys.

Kai kurie sugeba pasiskolinti net sveikas kėbulo dalis ar valytuvų šluoteles, nesusimąstydami, kad nešvarus stiklas ar į kitą pusę šviečiantys angliškų modelių žibintai gali gerokai pabloginti matomumą kelyje, o techniniai reikalavimai sukurti dėl visų saugumo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.