Eismas

2018.05.22 14:42

Prie iniciatyvos „Nevažiuok vienas – pavežk kaimyną“ jungiasi miestų bendruomenės ir savivaldybės

LRT.lt2018.05.22 14:42

Artėjant gegužės 25-ajai, kai visa Europa minės Tarptautinę kaimynų dieną, prie Susisiekimo ministerijos iniciatyvos „Nevažiuok vienas – pavežk kaimyną“ prisijungė didžiųjų miestų savivaldybės ir bendruomenės, kurioms itin aktualios transporto spūsčių ir aplinkos taršos problemos.

 Ši diena – tai puiki proga ne tik geriau susipažinti, pabendrauti su savo kaimynu, bet ir pakviesti jį į darbą keliauti kartu.

„Džiaugiuosi, kad prie iniciatyvos su dideliu entuziazmu jungiasi ir miestų savivaldybės, ir bendruomenės, kviesdamos savo narius, gyventojus, darbuotojus gegužės 25-ąją būti bendruomeniškais ir į darbą keliauti kartu su savo kaimynais“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Didžiuosiuose miestuose rytais ir vakarais gatves užtvindo srautai automobilių. Dažniausiai juose sėdi po vieną arba du žmones. Skaičiuojama, kad vidutinis vilnietis transporto spūstyse praleidžia net 136 valandas per metus.

Ir tik kas penktame automobilyje važiuoja daugiau negu vienas keleivis. Jei atsirastų daugiau vairuotojų, sutinkančių pavėžėti savo kaimyną, draugą ar bendradarbį, spūstys ir oro tarša gerokai sumažėtų.

Vidutinis automobilis 100 km išmeta net apie 160 gr. CO2 dujų. Kiekvienas vairuotojas, paveždamas vieną kaimyną, šį skaičių galėtų sumažinti perpus. Tuo tarpu vairuotojai, kartu su savimi vežantys tris ar daugiau keleivių, pagal galiojantį įstatymą, gali naudotis maršrutinio transporto juostomis, pažymėtomis „A“, „Taxi“, „4+“ ar elektromobilio simboliais. 

„Iniciatyvos, prie kurios jungiasi mūsų bendruomenė, tikslas – ne tik padėti, pavežti kaimyną, su juo susipažinti ar pabendrauti, bet tuo pačiu saugoti gamtą, rūpintis mūsų miesto oro kokybe ir kartu mažinti spūstis“, – pabrėžė Balsių bendruomenės pirmininkė Neringa Abugelytė-Kleniauskienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.