Eismas

2018.05.18 16:13

Ukraina įvedė naują reikalavimą – tai gali pakeisti naudotų automobilių rinką

lrytas.lt2018.05.18 16:13

Lietuvos naudotų automobilių prekeiviai gali netekti svarbiausios eksporto rinkos. Ukrainoje įsigaliojo nauji sugriežtinti reikalavimai, kurie taikomi į šalį su lietuviškai numeriais įvažiuojančioms transporto priemonėms. 

Kaip pranešė obozrevatel.ua, nuo šiol sieną su tokiais automobiliai kertantys ukrainiečiai muitinės pareigūnams turės pateikti papildomus dokumentus. Ukrainos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad asmuo privalės parodyti leidimą dirbti Lietuvoje ir darbo sutartį su kompanija, kuriai priklauso jo vairuojamas automobilis.

Nepateikus šių dokumentų transporto priemonė nebus įleidžiama į šalies teritoriją. Oficialiai neperregistruotas automobilis su lietuviškais numeriais Ukrainoje gali būti ne ilgiau kaip 10 dienų. Praėjus šiam laikotarpiui mašiną reikia išgabenti arba registruoti. Apsukrūs ukrainiečiai rado būdą, kaip apeiti šį reikalavimą.

Lrytas.lt jau rašė, kad dažniausiai naudojama schema – nupirktas automobilis registruojamas kaip lietuviškos įmonės nuosavybė.

Tikrajam savininkui išrašomas įgaliojimas ir taip įgijama teisė metus važinėti Ukrainoje. Kokį poveikį turėjo įsigalioję papildomi reikalavimai, lietuvių prekeiviai sužinos jau artimiausiu metu.

Ukraina jiems būtų skaudus praradimas – neparduotus tūkstančius automobilių mažesnėmis kainomis tektų realizuoti vidaus rinkoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.