Naujienų srautas

Eismas2018.05.16 16:45

„Opel Astra“ vairuotojas gavo baudą už neįtikėtiną greitį

lrytas.lt 2018.05.16 16:45

Belgų vairuotojas gavo baudą už tai, kad su savo „Opel Astra“ važiavo neįtikėtinu 696 km/val. greičiu. Tokį pusę garso greičio siekiantį jo nusižengimą užfiksavo netoli Prancūzijos sienos esančiame miestelyje įrengtas radaras, skelbia „The Telegraph“. Matuoklis pastatytas kelio atkarpoje, kurioje galioja 50 km/val. greičio ribojimas, todėl vyrui grėsė didesnė nei 3200 eurų bauda.

Įsivėlė klaida

Tokio didžiulio greičio negali išvystyti joks serijinės gamybos automobilis, taip pat jis nepasiekiamas ir kitaip nei tiesia linija galintiems važiuoti sportiniams bolidams. 

Taip skriedama mašina per sekundę įveiktų 193 metrus. „Astra“ šiuo atveju, apskritai, būtų arti automobilio, kurio ratus suka stūmoklinis vidaus degimo variklis, pasaulio rekordo. Šiuo metu jis siekia 706,5 km/val. 

Pranešime, kurį gavo belgas, taip pat nurodyta, kad įvertinus paklaidą greitis buvo sumažintas iki 654,24 km/val. Galiausiai paaiškėjo, kad tai buvo kompiuterio klaida. Vietos žiniasklaida skelbė, kad netikslus greitis buvo nurodytas dėl programavimo netikslumo. 

Bauda vis tiek bus paskirta

Keletą kartų peržiūrėjęs baudos kvitą neįvardintas vairuotojas persiuntė laišką atsakingai Belgijos transporto institucijai reikalaudamas paaiškinimo. Po papildomo duomenų patikrinimo paaiškėjo, kad jis važiavo maždaug 60 km/val. greičiu. Tai reiškia, kad belgas visgi gaus baudą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi