Eismas

2018.05.15 18:49

Seimas linkęs įteisinti alkoblokus nuomai skirtuose automobiliuose

ELTA 2018.05.15 18:49

Seimui pradėjus svarstyti Susisiekimo ministerijos siūlymą įteisinti antialkoholinius variklio užraktus, antradienį pateiktas dar vienas siūlymas dėl privalomų alkoblokų.

Seimo narys „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis pateikė įstatymo pataisą, siūlančią įteisinti alkoblokus nuomai skirtuose automobiliuose. Po pateikimo šiam siūlymui pritarė 49 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, susilaikė 11 parlamentarų. Toliau šį projektą Seimo posėdyje planuojama svarstyti birželio 21 d.

Pagal R. Žemaitaičio parengtą Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo projektą, „transporto priemonėje, kuri yra skirta nuomai ir kurios valdytoja yra automobilių nuomos paslaugas teikianti įmonė, privalomai turi būti įrengtas mechanizmas, leidžiantis užvesti variklį tik atlikus blaivumo testą“.

Galiojantis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymas būtų papildomas nauja sąvoka – „automobilių nuomos veiklą vykdanti įmonė“. Pagal projektą, tai „įmonė, valdanti automobilius ir teikianti automobilių nuomos paslaugas fiziniams ir juridiniams asmenims“.

Siūloma, kad įstatymo pataisa įsigaliotų šių metų lapkričio 1 d.

Šiuo metu įstatymuose nėra aptartas teisinis reguliavimas, susijęs su mechanizmu, leidžiančiu užvesti automobilio variklį tik atlikus blaivumo testą.

Kaip ELTA jau skelbė, gegužės 8 d. Seimas pradėjo svarstyti susisiekimo viceministro Pauliaus Martinkaus pristatytas Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis siūloma įteisinti antialkoholinius variklio užraktus.

Numatoma, kad teisėsaugos institucijos galės spręsti, kurią iš dviejų administracinio poveikio priemonių skirti asmeniui, kuris vairavo transporto priemonę neblaivus. Pats pažeidėjas taip pat turės teisę pasirinkti, ar sumoka skirtą baudą su teisės vairuoti atėmimu ilgesniam laikotarpiui, ar netenka teisės vairuoti trumpesniam laikui, bet su sąlyga, kad atgavęs vairuotojo pažymėjimą tam tikrą laiką negalės vairuoti automobilio be jame įrengto antialkoholinio variklio užrakto.

Kaip pažymima dokumento aiškinamajame rašte, vairuotojui, kuris pasirinks vairuoti automobilį su privalomai įrengtu antialkoholiniu variklio užraktu, pagal naują tvarką bus privaloma įgyti vairuotojo pažymėjimą su apribojimo kodu „69“. Šis žymuo reikštų, kad prasižengęs vairuotojas galės vairuoti tik transporto priemones su jose įmontuotais antialkoholiniais variklio užraktais.

Pritarus po pateikimo, prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 21 d.