Naujienų srautas

Eismas2018.05.10 15:56

Vilniečiai kviečiami prisidėti prie viešojo transporto tvarkaraščių sudarymo

Maršrutiniais autobusais ir troleibusais keliaujantys sostinės keleiviai kviečiami prisidėti prie vasaros sezono viešojo transporto tvarkaraščių sudarymo. Tai pirmas kartas istorijoje, kai keleiviai integruojami į viešojo transporto tvarkaraščių sudarymo procesą, LRT RADIJO laidai „112“ pasakoja SĮ „Susisiekimo paslaugos“ viešųjų ryšių ir komunikacijos specialistė, Dovilė Marčinskaitė.

Maršrutinio viešojo transporto tvarkaraščiai Vilniuje keisis nuo birželio 16 dienos. Iki to laiko miestiečiai raginami pateikti pasiūlymus, kaip maršrutus būtų galima adaptuoti prie vasaros sezono, kad keleiviai galėtų keliauti patogiau.

„Į gyventojų poreikius, kaip jie norėtų keisti tvarkaraščius ir dar patogiau keliauti viešuoju transportu, mes atsižvelgiame nuolatos. Tačiau toks sumanymas, pačius keleivius prisidėti prie vasaros sezono viešojo transporto tvarkaraščių sudarymo, organizuojamas pirmą kartą.

Visų pirma, tokia mintis kilo todėl, kad mes norime pasitikslinti daugumos gyventojų poreikius, gauti jų nuomonę. Dažniausiai praktika būdavo tokia, kad mes paskelbiame tvarkaraščius ir tuomet atsiranda daug nuomonių, kaip juos reikėtų keisti. Šį kartą bandome įvykiams užbėgti už akių“, – kodėl nutarta imtis tokių netradicinių priemonių, LRT RADIJO laidai „112“ paaiškino D. Marčinskaitė.

Vasaros sezono tvarkaraščiai jau paskelbti, bet jie bus koreguojami

Visi iš Vilniaus gyventojų gauti pasiūlymai nebus dedami į naują baltą lapą. Šiuo metu jau yra paskelbti SĮ „Susisiekimo paslaugos“ preliminarūs tvarkaraščiai, kuriais remiantis ir bus galima teikti savo pasiūlymus dėl korekcijų.

„Siūlomi tvarkaraščiai yra paskelbti internetiniame puslapyje www.stops.lt kur yra rubrika pavadinimu „Siūlomi tvarkaraščiai“. Ten yra pateikti visų greitųjų autobusų, visų troleibusų ir 24 autobusų maršrutų tvarkaraščiai. Labai norime atkreipti dėmesį, kad gyventojai siūlytų savo pageidavimus konkrečiai šiems maršrutams“, – kokiems maršrutams gyventojai galės daryti įtaką, teigia D. Marčinskaitė.

Akivaizdu, kad suderinti skirtingus žmonių poreikius ir siūlymus nėra lengvas darbas, todėl reikia pasistengti, kad būtų surastas optimalus sprendimas ir būtų patenkinti didžiosios daugumos išreikšti pageidavimai.

„Visus pasiūlymus mes patikrinsime, išnagrinėsime ir ieškosime geriausių sprendimų. Pasiūlymų laukiame per visą šią savaitę, o gegužės paskutinėmis dienomis tikimės turėti susistemintus duomenis. Svarbiausias kriterijus – nuomonių apie tą patį maršrutą skaičius“, – kaip bus atrenkami pasiūlymai, LRT RADIJO laidai „112“ dėstė D. Marčinskaitė.

Vasarą važinės daugiau ir naujesnių autobusų

Vasaros metu atostogaujant moksleiviams, studentams ir daliai kitų sostinės gyventojų, sumažėja viešojo transporto naudotojų intensyvumas. Tai reiškia, kad vasarą į gatves išrieda ir mažiau autobusų. Tačiau šiemet „pailsėti“ bus leidžiama senoms transporto priemonėms. Į gatves išriedės daugiau naujų autobusų.

„Turime gerą žinią, kad šiemet vasaros sezono metu į gatves išvažiuos 37-iomis transporto priemonėmis daugiau nei praėjusiais metais. Tam įtaką daro nuo rudens pradėtas viešojo transporto priemonių atnaujinimo procesas“, – gera žinia dalijasi D. Marčinskaitė.

Parengė Vytenis Kudarauskas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi