Naujienų srautas

Eismas2018.05.08 18:08

Alkoblokai skinasi kelią Seime

Seimas antradienį ėmėsi svarstyti alkoblokų įteisinimo klausimo. Posėdžio metu Susisiekimo ministerijos viceministras Paulius Martinkus pristatė įstatymo pataisas, kuriomis būtų atvertas kelias alkoblokų savanoriškam įdiegimui tų vairuotojų, kurie buvo sučiupti neblaivūs prie vairo, automobiliuose.

Įstatymo projekte taip pat numatyta sankcijos skyrimo galimybė, kad teisminė įstaiga galėtų numatyti tokią galimybę.

Įstatymo pataisa siekiama, kad neblaivus sučiuptas vairuotojas, iš kurio buvo atimta teisė vairuoti automobilį, turėtų galimybę už savo lėšas automobilyje įsirengti alkobloką ir tai jam leistų anksčiau sugrįžti į eismą. Pagrindinė šių elektroninių prietaisų funkcija – neleisti užvesti transporto priemonės variklio, jei vairuotojas sėda prie vairo neblaivus.

Taip pat numatoma, kad teisėsaugos institucijos galės spręsti, kurią iš dviejų administracinio poveikio priemonių skirti asmeniui, kuris vairavo transporto priemonę neblaivus. Pats pažeidėjas taip pat turės teisę pasirinkti, ar sumoka skirtą baudą su teisės vairuoti atėmimu ilgesniam laikotarpiui, ar netenka teisės vairuoti trumpesniam laikui, bet su sąlyga, kad atgavęs vairuotojo pažymėjimą tam tikrą laiką negalės vairuoti automobilio be jame įrengto antialkoholinio variklio užrakto.

Planuojama, kad prasižengusiems vairuotojams būtų išduodamas specialia žymia pažymėtas vairuotojo pažymėjimas. Tokiu būdu pareigūnai nesunkiai matytų, kuris vairuotojas gali vairuoti automobilį tik su sumontuotu alkobloku.

Antialkoholinio variklio užrakto veikimas pagrįstas paprastu principu. Įsėdęs į automobilį vairuotojas į jį papučia, įranga fiksuoja, kad asmuo blaivus, ir tada automobilio variklis užvedamas įprastu būdu. Jei vairuotojas bus apsvaigęs nuo alkoholio, automobiliu jis iš vietos nepajudės. Užvedęs variklį vairuotojas dar privalės pūsti į alkoholio matuoklį nustatytais laiko intervalais.

Nors Seimo nariai posėdžio metu turėjo nemažai pastabų tiek projektui, tiek jo pristatymui, idėja buvo palaikyta ir po pateikimo projektui pritarta. Po pristatymo už teisės aktų pakeitimus balsavo 75 Seimo nariai, prieš – 2, susilaikė 9 parlamentarai. Pritarus projektams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete.

Dabar jo autoriai turės laiko projektą tobulinti, o dėl jo priėmimo Seime įstatymas bus svarstomas birželio 21-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi