Eismas

2018.05.04 19:29

Vilniaus centre – rekordinis naujų autobusų labirintas

LRT.lt 2018.05.04 19:29

Vilniaus savivaldybė Katedros aikštėje iš naujutėlaičių ryškiai raudonų „Solaris Urbino“ autobusų  sukūrė  atradimų ir pramogų labirintą.

Kaip praneša Vilniaus savivaldybė, miesto meras Remigijus Šimašius kartu su „Susisiekimo paslaugų“ ir „Vilniaus viešojo transporto“ vadovais pakvietė vilniečius ir miesto svečius pasidžiaugti rekordiniu viešojo transporto atsinaujinimu.

„Praėjusiais metais prasidėjęs rekordinis sostinės viešojo transporto atnaujinimas per šią  vasarą pasieks kulminaciją – Vilniuje matysime vis daugiau naujų, raudonų autobusų, kuriais keliauti gerokai patogiau ir greičiau. Norime, kad vilniečiai tai ne tik pamatytų, bet ir pajaustų, išbandytų, o savo kelionėms mieste vis dažniau rinktųsi viešąjį transportą“, – pranešime sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Katedros aikštėje susirinkusių ir autobusų labirintą norinčių išbandyti miestiečių laukė įvairios staigmenos. Jie galėjo sudalyvauti Vilniaus autobusų istorijos ekskursijoje ir fotografijų parodoje su ekspozicijos autoriumi Ričardu Žičkumi, taip pat – į autobusų labirintą pažvelgti iš 100 metrų aukščio.

Labirinto dalyvius linksmino ir savo pasirodymus dovanojo Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleiviai bei mokytojai. Taip pat labirinte įrengtos kelios ekspozicinės autobusų erdvės – vienoje jų dalyviai galėjo detaliau susipažinti su naujuose autobusuose laukiančiais patogumais, o kitame autobuse pasinėrė į laisvalaikio ir laiko sau erdvę. Labirinte įrengta ir fotosesijos erdvė – miestiečiai turėjo progą įsiamžinti vairuotojo vietoje arba labirinto finišo tiesiojoje.

S. Žiūros (Vilniaus savivaldybės) nuotr. „Solaris Urbino“ įlipimo į autobusus aukštis nuo kelio paviršiaus yra 30 milimetrų žemesnis nei senesnių žemagrindžių autobusų, o tai, pasak savivaldybės, palengvina įlipimą ir išlipimą senjorams, vaikams, specialių poreikių turintiems keleiviams. Regos negalią turintys keleiviai gali naudotis ant grindų įrengtais specialiais įspėjamaisiais ir vedinimo paviršiais, kurie padeda jiems saugiai ir patogiai keliauti viešuoju transportu. Be to, visuose autobusuose įrengtos neįgaliesiems pritaikytos įlipimo ir išlipimo rampos. Naujuose „Solaris Urbino“ autobusuose keleiviai turi galimybę kelionės metu įkrauti savo išmaniuosius įrenginius, pasinaudodami specialiomis USB jungtimis. Kaip teigiama pranešime, autobusuose taip pat įdiegta keleivių informavimą palengvinančių technologinių sprendimų: LCD ekranai bei LED švieslentės-maršrutų rodyklės.

Keleiviams skirtame salone ir vairuotojo darbo vietoje veikia kondicionieriai, o patys autobusai gali efektyviai dirbti ir ekstremaliomis oro sąlygomis – žiemos metu iki 35 laipsnių šalčio, o vasarą iki 50 laipsnių karščio. Tiek autobusų viduje, tiek išorėje įrengtos vaizdo kameros padės užtikrinti didesnį keleivių saugumą ir lengviau surasti paliktus daiktus, teigia savivaldybė.