Naujienų srautas

Eismas2018.04.30 16:39

Dėl šventinių dienų Baltarusijoje prie Lietuvos sienos nusidriekė automobilių eilės

Savaitgalį iš Baltarusijos į Lietuvą norintys įvažiuoti asmenys įstrigo ilgose eilėse, kurios, tiesa, jau ne tokios ilgos, išsilaikė ir pirmadienį. Į 15min kreipėsi lietuvis, kuris skundėsi, kad automobilių eilės iš Baltarusijos pusės kai kuriuose pasienio postuose sekmadienį buvo tokios ilgos, kad net nesimatė pasienio, o be judėjimo stovėti teko ir pora valandų.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) sako, kad lietuvių pasieniečiai ir muitininkai dirba normaliu režimu, o eilės susidaro todėl, kad daug baltarusių nutarė per ilgąjį savaitgalį (antradienį šioje šalyje, kaip ir Lietuvoje, švenčiama Tarptautinė darbo diena) trumpam atvykti į Lietuvą. Visgi, anot VSAT, pirmadienį eilės jau nėra išskirtinai ilgos – Medininkų ir Lavoriškių punktuose lengvųjų automobilių vairuotojams tenka laukti daugiausia dvi valandas, dažnai ir trumpiau.

Teko laukti ir penkias valandas

„Jau penkias valandas bandome grįžti į Lietuvą iš Baltarusijos. Buvome nuvykę aplankyti senos močiutės ir apsodinti daržus. Net negalvojome, kad susidursime su tokia situacija... Nuvykome į Šumsko pasienio postą ir supratome, kad dėl automobilių eilės nematyti net pasienio. Apsisukome ir nuvykome į Katlovkę–Lavoriškių pasienio postą. Tai, ką pamatėme čia, siaubas – eilė apie 2 su puse km. Žmonės su mažais vaikais, pensininkai, turistai... Eilė juda labai lėtai... tenka be judėjimo stovėti apie 2 valandas“, – tokį laišką sekmadienį vakare 15min atsiuntė skaitytojas.

Pasak skaitytojo, Lietuvos muitininkai jį informavo, kad dirba normaliu režimu, o eilės susidaro dėl to, kad važiuoja daug turistų iš Rusijos ir Baltarusijos. „Mes jau stovime pora valandų be judėjimo. Visi kuo puikiausiai žinojo, kad bus antplūdis žmonių, bet nesustiprino pajėgumo. Didelis pliusas tame, kad susibendravome, susidraugavome... Ir nėra skirtumo, kokios tu tautybės ir kokios šalies pilietis...“ – rašė skaitytojas.

VSAT: antradienį važiuojantiems į Baltarusiją gali tekti palaukti ilgiau

Portalui 15min VSAT atstovas Giedrius Mišutis sakė, kad pagrindinė padidėjusio automobilių srauto priežastis – tai, kad daug baltarusių dėl Tarptautinės darbo dienos nedirba nuo šeštadienio iki antradienio ir turi ilgąjį savaitgalį. Todėl jie pasirenka atvykti į Lietuvą.

„Mūsų pasieniečių pajėgos dirba įprastu režimu, žmonių netrūksta. Judėjimas vyksta tokiu pat pralaidumu punktuose kaip įprastai, bet tik tas didesnis srautas ir sudaro tas eiles“, – sakė G.Mišutis. Pirmadienį, pasak G.Mišučio, ilgų eilių nebuvo. Pavyzdžiui, Medininkuose apie 11 val. buvo maždaug 20–30 lengvųjų automobilių, laukiančių įvažiavimo.

„Per Medininkus per valandą įprasta tvarka pravažiuoja apie 30 lengvųjų automobilių. Čia labai priklauso nuo to, ar autobusai tuo metu atvažiuoja, nes autobusai pareikalauja daug tikrinimo. Tai Medininkuose iki dviejų valandų reikėtų palaukti šiuo metu. (…) Didysis srautas dėl švenčių jau vakar praėjo. Aišku, važiuoja dalis ir dabar, bet valandų valandas nereikia laukti. Baltarusių kolegų duomenimis, nėra tokios tragedijos“, – sakė G.Mišutis.

Dar geresnė situacija, jo teigimu, Lavoriškėse. Pirmadienį ryte Lavoriškėse per valandą sieną kirsdavo 30–33 iš Baltarusijos į Lietuvą įvažiuojantys lengvieji automobiliai. O lengvųjų automobilių eilės iš Baltarusijos beveik nebuvo, tą Lietuvos pasieniečiams patvirtino ir kolegos iš Baltarusijos. „Baltarusijos pusėje laukia apie du šimtus vilkikų. Bet su lengvosiomis mašinomis nėra tragiškos situacijos, vyksta kasdienis normalus praleidimas“, – sakė G.Mišutis.

Paklaustas, ar antradienį, kai ilgasis savaitgalis baigsis, iš Lietuvos į Baltarusiją važiuojantys asmenys taip pat gali susidurti su eilėmis, VSAT atstovas teigė, kad tokia situacija įmanoma ir vykstantys iš Lietuvos į Baltarusiją antradienį turi turėti omenyje, kad pasienyje, tikėtina, teks praleisti šiek tiek daugiau laiko nei įprastai.

„Taip gali būti. Gana sudėtinga prognozuoti. Dalis gal visai savaitei atvyko, dalis per Lenkiją galbūt grįžta. Bet tiek muitininkų pareigūnų, tiek pasieniečių pareigūnų dirba užtektinai. Ir bent jau dėl Lietuvos tarnybų jokių sutrikimų nėra. Jei tas srautas bus didesnis, tam mes esam pasiruošę, ir kolegos muitininkai taip pat“, – sakė G.Mišutis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi