Eismas

2018.06.05 17:40

Visiškai girto vairuotojo šou Vievyje: smūgis į atitvarus, mėginimas išsipirkti už 400 eurų

Šeštadienį popiet pilietiškų gyventojų pastebėtas visiškai girtas vairuotojas Vievyje rėžėsi į tvorą, o vėliau paaiškėjo, kad sustabdytas pareigūnų bandė savo nuodėmes išpirkti 400 eurų kyšiu.

Su 15min redakcija vaizdo įrašu pasidalinęs Vytautas pasakoja pastebėjęs kelyje sumaištį keliantį „Volvo V40“ automobilį, iš pradžių jis vos nekliudė „VW Passat“, vėliau įtartinai priartėjo ir prie Vytauto vairuojamo automobilio, o šį aplenkęs tęsė savo keistus ir ne visai adekvačius manevrus kelyje. „Girtas jis garantuotai“, – konstatuojama vaizdo įraše, kai „Volvo“ neišsiteko kelyje.

Pilietiški žmonės nedelsdami surenka 112 numerį ir policijai praneša apie pavojų keliantį vairuotoją. Kol mergina aiškina Bendrajam pagalbos centrui, kur tiksliai yra girtas vairuotojas, pastarasis bandydamas lenkti kitą automobilį sugeba atsitrenkti į kelio atitvarą, tačiau ir tai jo nesustabdo, „Volvo“ lyg niekur nieko toliau ramiai nuvažiuoja ir sustoja tik kiek tolėliau esančioje aikštelėje. „Būtų įdomu sužinoti ar policija sugebėjo surasti automobilį ir vairuotoją pagal pranešimą 112. Ačiū“, – rašė Vytautas.

Nustatė sunkų girtumo laipsnį

Kiek vėliau jis pats 15min atsiuntė ir įrašą iš viešai skelbiamos policijos įvykių suvestinės nurodydamas, kad aprašytos aplinkybės labai panašios į jo matytą situaciją. „Žinoma, tai gali būti tik sutapimas, bet laikas, vieta, automobilio gamintojas, amžius, kiek buvo galima įvertinti iš pravažiuojančio automobilio – vairuotojas dėvėjo akinius nuo saulės, labai artimi“, – parašė jis.

Ir išties, 15min Vilniaus apskrities policijoje sužinojo, kad suvestinėje minimas asmuo yra tas pats Vytauto nufilmuotas personažas. O policijos įvykių suvestinėje rašoma, kad šeštadienį, 13 val. 25 min., Vievyje, Kauno gatvėje, 1977 m. gimęs vairuotojas sėdo prie „Volvo“ vairo girtas, į alkoholio matuoklį jis pūstelėjo 2,15 promilės.

Vairuotojas siekė išvengti baudžiamosios atsakomybės dėl vairavimo išgėrus, todėl pabandė sugundyti Elektrėnų policijos komisariato pareigūnus 400 eurų kyšiu. Tačiau jam tai nė kiek nepadėjo, atvirkščiai, savo problemų puokštę vairuotojas papildė dar labiau, vietoje vieno teistumo už vairavimą išgėrus, dabar jam gresia ir antras – už bandymą papirkti policijos pareigūnus. Policijoje pradėti ikiteisminiai tyrimai pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 287 str. 7 d. ir 227 str. 1 d.