Eismas

2018.04.26 18:17

„Bosch“ gelbėja dyzelinius variklius

LRT.lt2018.04.26 18:17

Naujausia technologija, kurią pristatė vienas didžiausių automobilių komponentų gamintojų „Bosch“, gali padėti ženkliai sumažinti dyzelinių variklių į aplinką išmetamų dujų kiekį. Tai ypač aktualu artėjant 2020-tiems, kai įsigalios nauji, ženkliai griežtesni apribojimai.

Pasak „Bosch“ atstovų, jų sukurta technologija gali būti diegiama jau dabar į automobilius, kurie atitinka „Euro 6“ taršos standartą. Vokietijos kompanija teigia, kad jų sukurta technologija leidžia pasiekti tokių rezultatų, kurie nesunkiai atitinka jau 2020-iais turinčius įsigalioti naujus, dar griežtesnius taršos standartus, kai įveikiant vieną kilometrą, į aplinką negali būti išmetama daugiau nei 95 miligramai anglies dioksido.

Kaip skelbia „Bosch“, jų sukurta technologija, anglies dioksido kiekį leidžia sumažinti iki 13 miligramų vienam kilometrui. Žinoma, tai pasiekiama tik idealiomis sąlygomis. Tačiau „Autoblog.com“ nurodo, kad Vokietijos įmonė atlieka bandymus ir realiame eisme, o rezultatai vis tiek puikūs. Nesvarbu automobiliu važiuojama agresyviai ar ramiai, bei nepriklausomai nuo oro sąlygų, pasiekiamas vidutinis 40 mg anglies dioksido kiekis vienam kilometrui.

Tokio rezultato leidžia pasiekti naujai sukurta technologija, kuri sujungia degalų įpurškimo, pažangią temperatūros valdymo ir išmetamųjų dujų recirkuliacijai skirtą oro valdymo sistemas į vieną, kuri ir užtikrina mažesnę taršą. Šios technologijos diegimas nėra brangus ir nesudėtingas, todėl turėtų būti itin patrauklus automobilių gamintojams, nes išvengiama galutinio produkto, tai yra automobilio, pabrangimo.

Po 2015-ųjų kilusio skandalo, dėl „Volkswagen“ naudotos programinės įrangos, kuri klastojo išmetamųjų dujų taršos lygį, dyzelinių automobilių patrauklumas Europoje sumažėjo. Vis dažniau pasigirstančios didžiųjų Europos šalių kalbos apie galimus draudimus dyzeliniams automobiliams įvažiuoti į miestų centrus, taip pat neprisideda prie pardavimų augimo, todėl jeigu „Bosch“ technologija tikrai tokia efektyvi, ji gali padėti reabilituoti dyzelinius automobilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.