Naujienų srautas

Eismas2018.04.26 14:50

Greičio radaras užfiksavo netikėtą pažeidėją

lrytas.lt 2018.04.26 14:50

Automobilių greitį fiksuojantis radaras mažame Kioniso miestelyje prie Berno, Šveicarijoje, užfiksavo itin keistą kadrą. Zonoje, kur greitis ribojamas iki 30 km/val., matuoklis nufotografavo net 52 km/val greičiu skriejusį „pažeidėją“.

Įsižiūrėjus į kadrą paaiškėjo, kad tai – žemai skridusi antis. Tačiau ši nuotrauka stebina ne tik tuo, kad pažeidėju tapo ne vairuotojas, o vandens paukštis. Įdomu ir tai, kad taip žemai skridusi antis pasiekė tokį didelį greitį. Radaro užfiksuotu kadru Kioniso policija pasidalijo savo „Facebook“ paskyroje ir bemat sulaukė gausybės dėmesio ir komentarų.

Pareigūnai šmaikščiai klausė, kur jiems reiks siųsti baudą. Daugumą gyventojų toks kadras labai prajuokino. Žmonės spėliojo, kaip antis mokės baudą ir pastebėjo, kad ji lėkė be šviesų.

Šveicarijoje – didžiulės baudos

Kodėl antis taip skubėjo, lieka nežinoma, bet jei jos vietoje būtų nedrausmingas vairuotojas, jo lauktų rimta bauda.

Šveicarijoje už 22 km/val. greičio viršijimą zonoje, kur leidžiamas 30 km/val. greitis, mėnesiui atimama teisė vairuoti ir laukia rimta, teismo skiriama bauda, kuri viršija 560 eurų sumą, skiriamą už 18–19 km/val. viršytą greitį. Šioje kalnų valstybėje už rimtesnius KET pažeidimus (įskaitant greičio viršijimą 20 km/val. ir daugiau) skiriamos progresinės baudos, priklausančios nuo vairuotojo finansinės padėties.

Už 20–24 km/val. viršijimą 30 km/val. zonoje yra skiriama 30 „dienų normų“ dydžio bauda, kurią teismas apskaičiuoja pagal vairuotojo pajamas, turimą turtą, šeimos poreikius bei įsipareigojimus. Už 70 km/val. ir didesnį greitį 30 km/val. zonoje vairuotojas siunčiamas į kalėjimą mažiausiai vieneriems metams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi