Eismas

2018.04.25 19:01

Siūlymai tramdyti girtus vairuotojus: kiek jie veiksmingi?

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.04.25 19:01

Dalis visuomenės toleruoja tam tikrus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, netgi vairavimą apsvaigus, komentuodamas neseniai įvykusią neblaivaus vairuotojo „CityBee“ automobiliu padarytą avariją, pažymi Kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys. Ar dabartiniai siūlymai tramdyti neblaivius vairuotojus – veiksmingi?

Pasak Kelių policijos tarnybos vadovo, vairuotojų neatgraso net baudžiamoji atsakomybė. Tą rodo skaičiai – net apie 10 tūkst. vairuotojų pernai buvo sulaikyti neblaivūs, ir tai, pasak V. Grašio, net nėra realus skaičius.

V. Grašys atkreipia dėmesį, kad dalis žmonių vis dar toleruoja netgi grubius eismo taisyklių pažeidimus.

„Norime atkreipti dėmesį, kad dalis visuomenės tikrai toleruoja tam tikrus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, pavyzdžiui, mobiliųjų įrenginio naudojimą, greičio viršijimą. Pasitaiko atvejų, kai išgirstame toleranciją neblaiviems vairuotojams. Visuomenė turėtų aiškiai pasakyti, kad tos žūtys turi atsverti tą toleranciją ir kad vairavimas būnant apsvaigus turėtų būti didžiulė gėda“, – sako V. Grašys.

Anot jo, jau kalbama, kad ateity reikėtų kuo daugiau viešinti neblaivių vairuotojų pavardes.

„Bendruomenė žinotų, kad tas žmogus elgiasi neatsakingai vairuodamas automobilį apsvaigęs. Galbūt su juo reikėtų kitaip elgtis, galbūt reikėtų jį dažniau pastebėti ir, kilus įtarimams, informuoti policiją“, – sako policijos atstovas.

Ar pasiūlymai tramdyti neblaivius vairuotojus veiksmingi? Apie tai – pokalbis su policijos atstovu ir žmonių apklausa (žiūrėkite įrašą).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.