Eismas

2018.04.23 11:59

R. Masiulis apie girto „CityBee“ vairuotojo sukeltą avariją: privalome diskutuoti apie alkoblokų įvedimą

LRT RADIJO laida „Lietuvos diena“, LRT.lt2018.04.23 11:59

Po sekmadienio naktį įvykusios tragiškos avarijos Vilniuje, kurios metu žuvo jauna mergina, Susisiekimo ministras Rokas Masiulis LRT RADIJUI teigė, kad bausmių didinimas, regis, girtų vairuotojų problemos neišspręs. Tad būtina galvoti apie kitokių priemonių taikymą, pavyzdžiui, alkoblokų įrengimą nuomojamuose automobiliuose.

„Vairavimas išgėrus yra didžiulė Lietuvos bėda ir daromi įvairūs žingsniai, kad tai užkardytume, sustabdytume šias tendencijas. Tačiau panašu, kad visi tie veiksmai yra perniek – žmonių mentalitetas nėra pažengęs tiek, kad suprastų, kad negalima sėsti už vairo išgėrus.

Viena priemonių, dėl kurių privalome diskutuoti – alkoblokų įrengimas nuomojamuose automobiliuose. Tada yra fizinis užkardymas, kai išgėręs žmogus tiesiog negali užvesti automobilio. Kviesime šiuo verslu užsiimančias bendroves kuo skubiau spręsti šį klausimą dėl alkoblokų įvedimo“, – mano R. Masiulis.

Anot ministro, padidėjusios bausmės už vairavimą girtam, regis, neduoda lauktų rezultatų.

„Žmonės jau patenka į kalėjimus, nes vairuoja neblaivūs, bet vis tiek ir toliau vairuoja neblaivūs. Po metų pažiūrėsime statistiką, pažiūrėsime, ar ji bent kiek palankesnė. (...) Kol kas atrodo, kad statistika nekalba, kad bausmių padidinimas padės. Turime ieškoti kitų galimybių ir kaip vieną jų siūlome alkoblokus“, – teigė R. Masiulis.

Viena iš priemonių, kaip pagerinti situaciją, anot R. Masiulio, galėtų būti ir didesnis jaunimo švietimas.

„Reikėtų daugiau šviečiamosios veiklos, galbūt sulauksime jaunosios kartos, kuri nevairuotų išgėrusi. Kartais net rankos nusileidžia, matant, kaip žmonės elgiasi“, – apgailestavo Susisiekimo ministras.

DELFI nuotr.

Tuo metu Vilniaus vyriausiojo policijos komisariato kelių policijos valdybos tarnybos organizavimo poskyrio specialistas Valdas Stasevičius teigė, kad avarijos kaltininkas anksčiau nebuvo baustas už panašų elgesį, vairavimą išgėrus.

„Pradėtas ikiteisminis tyrimas, o vairuotojas uždarytas į areštinę. (...) Paimtas kraujo mėginys ir tikslesnis girtumas bus žinomas po savaitės. Tai nėra tas vairuotojas, kuris paprastai sukelia skaudžias eismo nelaimes. Tai turintis vairuotojo pažymėjimą asmuo, nėra pakliuvęs į teisėsaugos akiratį, tačiau ryžosi sėsti už vairo neblaivus“, – pasakojo V. Stasevičius.

LRT RADIJO pašnekovo teigimu, vairuotojas, panašu, net neketino išvengti susidūrimo.

„Deja, apžiūrint įvykio vietą, neaptikome jokių stabdymo pėdsakų ir neturime apie tai žinių“, – teigė V. Stasevičius.

Beje, sekmadienio naktį reido metu įkliuvo „CityBee“ automobilį vairavusi 23-erių mergina, kuriai nustatytas lengvas girtumo laipsnis – 0,87 promilės.