Eismas

2018.04.18 19:35

Vilniaus kiemuose – dar 29 „žalieji koriai“ – apie 600 vietų automobiliams

LRT.lt 2018.04.18 19:35

Vilniečiai automobilius daugiabučių kiemuose galės statyti tvarkingiau ir patogiau: dar šiemet juose atsiras apie 600 automobilių stovėjimo vietų „žaliųjų korių“ aikštelėse. Išnaudojant tinkamas esamas kiemų erdves, išlyginamas paviršius, sutvirtinamas skalda ir paklojama speciali „žalių korių” danga. Jų dydis neretai prilygsta krepšinio aikštelei, teigiama Vilniaus savivaldybės pranešime.

Atsižvelgusi į dažnus gyventojų siūlymus dėl aikštelių, šiemet savivaldybė sutvarkys beveik 7450 kv. metrų dydžio teritoriją prie daugiabučių namų, paversdama jas „žaliaisiais koriais“. Per praėjusius kelerius metus buvo įrengta 12 pirmųjų aikštelių, šiemet sostinėje bus įrengta daugiau: Šviesos, Kovo 11-osios, Gerosios Vilties, P. Žadeikos,  Tuskulėnų, Šeimyniškių, Oginskio,  Šaltkalvių, Dariaus ir Girėno, Kapsų, Žaliakalnio, Gerovės,  A. Paškevič-Ciotkos, Parko, Viršuliškių, Jonažolių, Architektų, Jonažolių, Taikos gatvėse ir Savanorių prospekte.

Per porą savaičių prie sporto mokyklos Žygio gatvėje sutvarkius automobilių išvažinėtą apie 700 kv. m. dydžio teritoriją atsirado apie 30 laikinų vietų automobiliams. Netrukus darbai persikels ir į kitus kiemus, kuriuose bus tvarkoma gyvenamoji aplinka ir įrengiami „žalieji koriai“, skelbia savivaldybė. 

S. Žiūros nuotr. Per dvejus metus daugiau kaip 1000 automobilių stovėjimo vietų atsirado Fabijoniškių, Vokiečių, Taikos, Rygos, Architektų, Sietyno, Didlaukio, Vydūno, Apkasų, Dariaus ir Girėno bei Krivių gatvėse. Norintys susitvarkyti savo gyvenamąją aplinką ir įsirengti tokias automobilių  aikšteles vilniečiai kviečiami kreiptis į Vilniaus miesto savivaldybės Susisiekimo komunikacijų skyrių. Pirmiausia pasirenkami tvarkyti kiemai, kuriuos tvarkant prisideda ir patys gyventojai ar juose įsikūrusios įmonės. Savivaldybė kviečia vilniečius pasinaudoti programos „50 ir 50“ skiriama parama – kai vilniečiai kartu su savivaldybe per pusę moka už kelių, apšvietimo ar kitus infrastruktūros darbus. Kaip skelbia savivaldybė, ši programa yra vienas greičiausių būdų atsinaujinti ir pagerinti savo gyvenamąją aplinką – išsiasfaltuojant kelius, įsirengti lietaus nuotekų sistemą, pėsčiųjų bei dviračių takus. Pernai pasinaudojus „50 ir 50“ programa sostinėje buvo sutvarkyta 19 gatvių. Šiemet įvairiose sostinės seniūnijose bus sutvarkyta net 80 kilometrų gatvių, beveik 10 km iš jų žvyrkelių, sutvarkyta 350 įvažiavimų į daugiabučių namų kiemus, paklota apie 20 km naujų šaligatvių ir bus suremontuota ir 16 km susidėvėjusių.