Naujienų srautas

Eismas2018.04.19 14:22

Eismo priežiūros specialistė: kartais neapdairu elgtis tik pagal KET

Išgirdus artėjant skubantiems specialiųjų tarnybų automobiliams įprasta sutrikti, tačiau svarbiausia – žvilgtelėti pro veidrodėlį, teigia Lietuvos kelių policijos administracinės veiklos ir eismo priežiūros vyriausioji specialistė Mariją Kazanovič. Nors susidūrimuose su specialiuoju transportu dažniausiai ir nukenčia pastarasis, dėl to kalti kiti eismo dalyviai, laiku nesugebėję duoti kelio.

„Lengvųjų automobilių vairuotojai dažnai užsiima veikla, nesusijusia su vairavimu – naršo internete, kalba telefonu, dėl to neišgirsta artėjančių specialiųjų tarnybų automobilių. Sutrikę pasielgia neadekvačiai – staigiai sustoja kelio ar sankryžos viduryje, taip sukeldami sau ir aplinkiniams eismo dalyviams pavojų“, – komentuoja M. Kazanovič.

Nėra taisyklės visada elgtis pagal KET

Paklausta, kaip saugiausiu būdu duoti kelią skubančiai pagalbai, specialistė nurodė, kad svarbiausia eismo dalyviui išsiaiškinti situaciją ir tik po to veikti pagal Kelių eismo taisykles.

„Pirmiausia reikėtų žvilgtelėti į galinio vaizdo veidrodėlius ir išsiaiškinti, iš kur atvyksta specialusis transportas ir į kur reikėtų pasitraukti. Kelių eismo taisyklėse nurodyta, kad visi eismo dalyviai privalo nedelsdami duoti kelią artėjančioms specialiojo transporto priemonėms, tačiau nepatartina aklai elgtis pagal Kelių eismo taisykles, prieš tai neįvertinus, ar staigus pasukimas dešinėn nesukels avarijos“, – akcentuoja pašnekovė.

M. Kazanovič pastebi, kad kelią privalomą duoti ir specialiųjų tarnybų automobilių lydimoms transporto priemonėms, o pėstieji turėtų stengtis nekliudyti joms pravažiuoti: „Pėstieji turėtų žinoti vieną taisyklę – pamačius artėjant specialųjį transportą negalima žengti į važiuojamąją dalį, o jei jie ten jau yra – nedelsiant pasitraukti, tačiau tai daryti ramiai.“

Specialistė pabrėžė, kad specialiųjų tarnybų automobiliai pirmenybę kelyje gauna neatsitiktinai, o neapdairus eismo dalyvių elgesys gali sutrukdyti išgelbėti kito žmogaus gyvybę.

Parengė Gabija Kavaliauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi