Naujienų srautas

Eismas2018.04.17 16:44

Latviai sugalvojo, kaip už automobilines dujas mokėti 45 proc. pigiau

15min.lt 2018.04.17 16:44

Latvijos bendrovė „Hygen“ gavo banko paskolą naujai technologijai vystyti – sukūrė įrangą, kuri leis pripildyti automobilio dujų balioną, prisijungus prie namų ūkiui skirto vamzdyno.

Bendrovės atstovai tvirtina, kad vairuotojams, važinėjantiems dujomis, o ne tradiciniais degalais, tai tikrai apsimokės. Įranga, leidžianti pasinaudoti namų ūkio dujų magistralėmis kainuos apie 3 500 Eur. O už dujas reikės mokėti ne pagal degalinių tarifą, o pagal namų ūkio. Tokiu būdu dujų kaina bus apie 45 proc. mažesnė, rašo TVNET.lv.

Kompanija „Hygen“ specializuojasi plėtodama alternatyvios energijos technologijas. Tačiau šį kartą bendrovė pasitelkia ne kokias nors futūristines technologijas, o žvelgia į gyvenimą iš praktinės pusės. Įsigijus ši prietaisą automobilio dujų baką bus galima pripildyti per 3 minutes.

Be abejo, tai gali būti patogu ne visiems vairuotojams – kaip reikėtų apskaičiuoti dujų sunaudojimą, jei šitaip pildyti bakus sugalvotų daugiabučių gyventojai?

Tačiau privačių įmonių ar nuosavų namų gyventojams – tai bus puikus sprendimas. Gal net gerokai patogesnis už elektromobilių parko valdymą. Įrangą serijiniu būdu planuojama gaminti jau antrajame šių metų pusmetyje. Iš pradžių ji bus pardavinėjama Latvijoje, o vėliau – ir centrinėje Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Amerikos žemyne. Įmonės „Hygen“ atstovas Robertas Strogsas portalui DB.lv sakė, kad šiuo metu dirba su trim bandomaisiais projektais – kartu su „Volkswagen“ ir kai kuriais JAV gamtinių dujų tiekėjais.

Ar Lietuvoje atsigaus dujinių automobilių rinka?

Ši įranga – legali, ji jau sertifikuota Europos Sąjungoje. Jei ši technologija pasiteisins, automobilių, varomų suskystintomis gamtinėmis dujomis, padaugės. Šiuo metu jie sudaro apie 9 proc.

Kaip suskaičiavo automobilių skelbimų portalo „Autoplius.lt“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis, šiuo metu Lietuvoje važinėja 104 065 automobiliai, varomi benzinu ir dujomis. Benzinu ir suskystintomis dujomis – 4 238 vnt. Benzinu, elektra ir dujomis: 464 vnt. Benzinas ir gamtinėmis dujos – 91 vnt. Tik dujomis – 45 vnt. Tik gamtinėmis dujomis – 31 vnt. Benzinu, etanoliu ir dujomis – 19 vnt. Dyzelinu ir dujomis – 13 vnt.

Nors gamtinėmis dujomis varomi automobiliai sulaukia kritikos dėl neva „kopūstų kvapo“, nors jie neįleidžiami į požemines stovėjimo aikšteles, vairuotojus vilioja perpus mažesnė dujų kaina, lyginant su benzinu. Pabandykite įsivaizduoti, kiek kainuos dujos automobiliams, jei latvių gaminama įranga bus sėkmingai įdiegta?

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi