Eismas

2018.04.17 07:54

Klaipėdoje nebelieka senųjų mikroautobusų – laukia naujovė

Aušra Pilaitienė, lrytas.lt2018.04.17 07:54

Klaipėdos gatves pirmadienį išriedės nauji maršrutiniai taksi – mėlyni automobiliai įsilies į uostamiesčio viešojo transporto sistemą, derės prie dabar važinėjančių mėlynai nudažytų didžiųjų autobusų. 22 mikroautobusai pakeis visus iki šiol žmones vežiojusius senuosius maršrutinius taksi. 

Automobiliai ne tik nauji, bet ir pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms, motinoms su vežimėliais. Į žemagrindį mikroautobusą paprasta įvažiuoti ir šiaip, bet prireikus bus galima panaudoti nuleidžiamą trapą. Salone yra speciali vieta vežimėliams.

Patogu bus keliauti ir regėjimo problemų turintiems žmonėms: nebereikės klaidžioti ieškant bilietų skaitytuvų – jie visuose automobiliuose sumontuoti toje pačioje vietoje. O įrengta elektroninio bilieto sistema palengvins darbą vairuotojams. 

Mėlynieji mikroautobusai pakeis iki šiol 6, 8 ir 9 maršrutus aptarnavusius taksi, bet maršrutai bus šiek tiek pakeisti. Mažieji automobiliai nebeveš į autobusų stotį, tačiau po ilgos pertraukos jais bus galima pasiekti Šilutės plentą.

„Klaipėda – pirmasis miestas Lietuvoje, užbaigęs viešojo transporto reformą. Visi naujieji vežėjai parinkti konkurso būdu – jį laimėjo kauniečiai ir šiauliečiai“, – sakė viešosios įstaigos „Klaipėdos keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis.

Maršrutiniuose taksi galios ta pati elektroninio bilieto kortelė kaip ir autobusuose, tik ją reikės papildyti pasirinkta pinigų suma (nuo 1 iki 99 eurų). Tuo pačiu elektroniniu bilietu bus galima sumokėti ir už bičiulių kelionę. Kelionė naudojant elektroninį bilietą – pigesnė.

Elektroninis kartinis bilietas kainuos 0,95 euro, naktį – 1,50 euro. Iš vairuotojo perkamas popierinis bilietas dieną kainuos eurą. Atsirado ir naujovė – automatinis dienos bilietas: važiavus per dieną autobusu keturis kartus, penktoji ir tolesnės kelionės bus nemokamos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt