Naujienų srautas

Eismas2018.04.15 11:49

Kieme numestas greitosios pagalbos automobilis: kas jam nutiko?

Skiriamaisiais greitosios medicinos pagalbos ženklais pažymėtas automobilis prieš keletą savaičių atkreipė smalsių vilniečių dėmesį. Draudžiamoje vietoje – ant žaliosios vejos, pastatyta mašina taip prastovėjo visą naktį.

Sostinės greitosios medicinos pagalbos centro atstovai kategoriškai neigė, kad tai jų automobilį, tačiau iš kur jis galėjo atsirasti – nepaaiškino. 

Vaizdas nustebino

Jį užfiksavęs lrytas.lt skaitytojas Algirdas pripažino, kad labai nustebo pamatęs naktį ne vietoje pastatytą greitosios pagalbos automobilį. Mašiną jis nufotografavo prie 36-ojo Gelvonų gatvės namo Vilniuje. Anot vaikino, nuotraukos buvo darytas kovo 3 dieną, tarp 22 ir 23 val.

„Suprasčiau, jei pagal iškvietimą atvažiavo. Bet vairuotojo nebuvo, todėl susidarė toks įspūdis, kad su greitąja žmogus iš darbo parvažiavo namo ir dar pasistatė ant žolės“, – stebėjosi jis. Vaikinas pasiteiravo Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties atstovų apie šio įvykio aplinkybes, tačiau sulaukė atsakymo, kad tai ne šios įstaigos automobilis.

„Dėl automobilio parkavimo ypatumų ir ženklinimo teisėtumo turėtumėte kreiptis į šią sritį administruojančias institucijas, kurios turi teisę nustatyti automobilio savininką“, – jam patarė greitosios pagalbos stoties atstovai.

Versijų gali būti daug

Jie taip pat pridūrė, kad draudžiamas ženklinimas galėjo išlikti parduodant nurašytą automobilį. Tačiau žymėjimas panašus visoje Lietuvoje, todėl vien pagal atskirti, kokiai įstaigai anksčiau priklausė transporto priemonė – neįmanoma. Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stoties viešųjų ryšių specialistė Dalia Bacevičienė patvirtino, kad nuotraukose įamžintas „Volkswagen“ niekada nepriklausė sostinės medikams.

„Mes neturime jokių žinių apie šį automobilį. Jo savininką ir naudojimo sąlygas galėtų atskleisti po oficialios užklausos galėtų atskleisti atsakingos institucijos“, – komentavo ji.

Pašnekovė pastebėjo, kad versijų apie tai, iš kur jis atsirado, galėtų būti ne viena. Visgi specialistė pažymėjo, kad visa kad tai – tik prielaidos. „Galbūt iš rajono atvežė mėginius tyrimams, todėl iš tiesų priklauso kažkokiai gydymo įstaigai. Gal tik pastatė ne vietoje“, – garsiai svarstė D. Bacevičienė.

Spraga įstatymuose

Ji atkreipė dėmesį, kad teisės aktuose nėra aiškiai nurodyta, kokiomis sąlygomis turi būti pašalinti parduodamo nurašyto greitosios pagalbos automobilio skiriamieji ženklai. „Tai yra daugiau parduodančios ar perkančios organizacijos pareiga. Ženklų šalinimo sąlygos gali būti apibrėžtos pirkimo-pardavimo sutartyje. Tam palikta ganėtinai daug laisvės“, – dėstė pašnekovė.

Bet kuriuo atveju tokį automobilį įsigijęs fizinis ar juridinis asmuo privalo žinoti, kad skiriamaisiais ženklais jį eksploatuoti yra draudžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi